Świt zaprasza

październik 27th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą kulturalną Domu Kultury Świt.

 

Teatr Amatorski

„Dzieło sztuki” (9 listopada, godz. 19.00)

Czy w najnowszym przedstawieniu Żanny Gierasimowej, reżyserki niezależnej grupy teatralnej Akt-em, dziełem sztuki, wokół którego kręci się pozorna akcja spektaklu, jest zabytkowy świecznik, który wszystkich zachwyca, onieśmiela, oburza i zawstydza?

Dychotomia ludzkich dążeń, ujęta w ekspresyjnej i żywiołowej grze aktorów, pozwala stwierdzić, że dziełem sztuki jest sam człowiek. Bohaterowie przedstawienia okłamują i zdradzają – siebie i innych, poddają się temu, co normatywnie dobre i porządne, właściwe i moralne, zapominają o tym, co najważniejsze – o człowieku.

Bohaterowie krótkich i tylko na pozór humorystycznych opowiadań, wiecznie podporządkowujący się z góry narzuconym normom społecznym, podtruwają siebie i innych wszechogarniającą miałkością i biernością. Pozwalają moralnemu niedołęstwu rozgościć się na dobre, nie wiedząc, że od prawdziwego „ja” dzieli ich tylko mały krok.

Nie bez powodu Żanna Gierasimowa umiejscowiła bohaterów Czechowa w teatrze. Są przebierańcami, pragnącymi ukryć swoje prawdziwe „ja” pod maskami „dobra”, „wstydu” i „oburzenia”. Dziełem sztuki jest człowiek, który zwolniwszy się z „obowiązku podtrzymywania świecznika, zeskoczyłyby z piedestału, zrobiłyby w pokoju coś takiego, o czym nawet myśleć nie wypada”.

Reżyseria: Żanna Gierasimowa

Bilety w cenie 20 zł, rezerwacja biletów 22 811 01 05

 

Imprezy dla dzieci

Rodzinny Poranek Teatralny „Calineczka”(9 listopada, godz. 12:00)

Calineczka – to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata barwnych bohaterów.

Scenariusz i tekst do przedstawienia powstały na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

Tekst: Ewa Gałat

Reżyseria: zespołowa

Scenografia: Anna Zadęcka

Muzyka: Marcin Truszczyński

Dekoracje i lalki wykonali: Anna Zadęcka, Ewa Gałat, Robert Gałat

Występują: Anna Guzik/Anna Zadęcka*, Ewa Gałat, Marcin Truszczyński

– spektakl zrealizowany przez aktorów Teatru MER z Łodzi

– grany w planie lalkowym i żywym

– urozmaicony piosenkami

– przedstawienie trwa 45 minut

*gościnnie

Spektakl w wyk. Teatru Mer

Bilety 12 zł. Rezerwacje pod numerem tel. 22 811 01 05.

 

Kino Małego Widza

16.11.2014r., godz. 13:00

PINOKIO

Niemcy, 2014r., 120 min., 2D

Wystawna ekranizacja klasycznej i niezmiennie popularnej bajki Carlo Collodiego. Pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód. Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Wkrótce będzie musiał ratować się przed oszustami, dowie się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedzi wnętrze prawdziwego wieloryba. Podróż stanie się doskonałą okazją, aby Pinokio poznał znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.

Bilety: 12 zł

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.