Dzisiaj NOC MUZEÓW

maj 17th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Zapraszamy na „Noc Muzeów 2014” która startuje już 17 maja.

Na program tegorocznej Nocy Muzeów składają się oprowadzania po bieżących wystawach i nocne spacery po Parku Rzeźby na Bródnie. Oprócz tego streetartowcy z The Fine Art Collective, tworzonego przez czterech wybitnych twórców polskiego street artu zaprezentuje wspólne działania w pasażu na Pańskiej, a animatorzy z Międzywydziałowego Koła Ludus UW zorganizują grę muzealną, która w ciekawy sposób przybliży treści poszczególnych dzieł.

Wydarzenia będą odbywać się na terenie Muzeum (oprowadzania oraz gra muzealna) oraz w pasażu między budynkami Muzeum na Pańskiej (działania streetartowe). Zaplanowane są także dwa kursy „Marzyciela” – Złotego Autobusu Pawła Althamera, który zabierze chętnych do Parku Rzeźby na Bródnie. Pierwszy kurs Złotego Autobusu wyruszy sprzed Muzeum Sztuki Nowoczesnej o godz. 20.30 (powrót ok. 22:00), drugi planowany jest na godz. 23:00 (powrót ok. 00:30).

Dzielnica Targówek przygotowała na tę Noc wiele atrakcji. W Parku odbędą się między innymi: koncerty przy Togunie, rejsy Złotą Gondolą, „świetlne spotkania” czyli warsztaty tworzenia lampionów oraz koncert patefonowy przy Domku Herbacianym. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą oprowadzania w towarzystwie przewodnika.

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej Noc Muzeów rozpoczną rodzinne oprowadzania: o godz. 18.00 po wystawie „Co widać. Polska sztuka dzisiaj” oraz o godz. 18.30 oprowadzanie po wystawie kolekcji „W niedalekiej przyszłości”. Od godz. 20.00 do północy, regularnie co 30 min będzie można zwiedzać bieżące ekspozycje w towarzystwie przewodników.
The Fine Art Collective – czterech wybitnych twórców polskiego street artu, spotka się podczas Nocy Muzeów w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, aby na żywo stworzyć jedną spójną pracę. Street Art Live to projekt artystów, których naturalnym środowiskiem jest przestrzeń publiczna. The Fine Art Collective rozpocznie swoje działania już o godz. 12.00.

W godzinach 16.30- 17.30 odbędzie się Gra muzealna, którą przygotowali animatorzy Międzywydziałowego Koła Naukowego Ludus UW. Gra pozwoli odbiorcy w aktywny sposób zapoznać się z kolekcją Muzeum i wystawą „Co widać. Polska sztuka dzisiaj”. W grze może wziąć udział maksymalnie 20 zespołów 2,3 lub 4 osobowych – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy do 16 maja (zapisy@artmuseum.pl).

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.