Dom Kultury ZACISZE proponuje

wrzesień 19th, 2013 Wpisane w Ostatnie wpisy

Szanowni Państwo,

Deszczowa aura ostatnich dni mobilizuje nas do intensywnej pracy. Z nową energią rozpoczęliśmy sezon i chcemy ją przekazać mieszkańcom naszego kochanego Zacisza, Targówka, ale i całej Warszawy. Przygotowaliśmy tak różnorodny program, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bo DK Zacisze to przestrzeń do działań, działań twórczych. Zakładajcie kalosze, chwyćcie parasole i ruszajcie do Zacisza, by spędzić czas z nami i artystycznymi pegazami.

 

W naszym programie:

Szlachetna samoobrona – karate dla dzieci 6-12 lat

21 września, sobota

Po raz kolejny zapraszamy na cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty szlachetnej samoobrony. Poprowadzi je shihan (profesor) Andrzej Nowaczuk, instruktor rekreacji ruchowej, samoobrony i sztuk walki. Każde dziecko, które weźmie udział w tygodniowym kursie otrzyma certyfikat ukończenia szkółki.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1901

 

Zapisy do sekcji trwają!

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pracy naszych sekcji w sezonie 2013/2014. Polecamy udział we wszystkich zajęciach. Instruktorzy przygotowali ciekawe i różnorodne programy. Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1881

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza studentów!

W dniach 23-27 września zapraszamy kandydatów do zapisów na Uniwersytet Trzeciego Wieku DK Zacisze. Przyszli Studenci uczestniczyć będą w wykładach, seminariach, warsztatach i imprezach kulturalnych. Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1862

 

Klub Męski: Między grzechem a artyzmem, 24 września, wtorek

Panów i Panie zapraszamy na spotkania poświęcone kontrowersyjnym tematom, na które uwagę zwraca świat mediów i społeczeństwo. Zaczniemy od rozbieranej sesji fotograficznej Agnieszki Radwańskiej w magazynie „ESPN”. Wśród gości m.in. Tomasz Terlikowski – dziennikarz „Gazety Polskiej”, dominikanin Marek Pieńkowski. Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1906

 

XXI Giełda osobowości i inicjatyw artystycznych: Wieczór litewski

25 września, środa

W czasach, gdy giełdy finansowe mają tak wielki wpływ na nasze życie i nie mamy na to wpływu – mogą być jeszcze giełdy osobowości i inicjatyw artystycznych. Najbliższa poświęcona będzie Litwie. Wśród gości specjalnych wystąpią: Loreta Zakarevičienė (Ambasador Republiki Litwy), Joanna Fabisiak (posłanka na Sejm RP) i ks. Michał Orlicki.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1911

 

Debaty na ważne tematy: Media i dziennikarze wczoraj i dziś

25 września, środa

Zapraszamy na debatę poświęconą „Mediom i dziennikarzom wczoraj i dziś”. Spróbujemy przyjrzeć się mediom i pracy dziennikarskiej. Postaramy się rozszyfrować tajemniczo brzmiące określenia m.in. dziennikarz „żółtej prasy”, muckcracker, czy hiena. Moderatorem spotkania będzie red. Jerzy Klechta.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1912

 

– Akademia Dotknij sztuki zaprasza…

Akademia „Dotknij sztuki” to akademia twórczego rozwoju. To edukacja poprzez zabawę. Atutem Akademii jest wszechstronność: dziecko rozwija się manualnie i plastycznie, ruchowo i muzycznie, wkracza w świat emocji ucząc się je nazywać. Tutaj dzieci tworzą swoje małe dzieła, oswajają przestrzeń, budzi się ich talent i rozwija wyobraźnia. Dzieci kryją w sobie ogromny potencjał. Odpowiednio wyrzeźbiony jest prawdziwym skarbem.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/O-Akademii

 

Międzysąsiedzka garażówka

28 września, sobota

Naszych bliższych i dalszych sąsiadów zapraszamy na sąsiedzkie działanie, podczas którego będziemy sprzedawać, kupować i wymieniać! Zasada jest prosta: przynieście domowe ciasto i podarujcie drugie życie ubraniom, książkom i przedmiotom DZIECIĘCYM. W programie: brykający pegaz plastyczny, kompozycja z traw i kwiatów, czytanie książek i wiele innych atrakcji.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1907

 

XV edycja konkursu „Ogród moje hobby”

29 września, niedziela

Konkurs po raz 15 zaprezentuje zieleń Zacisza, tę dostępną dla naszego oka na co dzień, skupioną wokół miejsc użyteczności publicznej, jak i tę prywatną, ukrytą za ogrodzeniami. Czy zaciszańskie ogrody wyglądają w tym roku szczególnie pięknie? Dla posiadaczy najpiękniejszych ogrodów przygotowaliśmy nagrody, a dla publiczności potańcówkę.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1910

 

Wykład ks. Kardynała Kazimierza Nycza i projekcja filmu „Był Sobie Dzieciak”

30 września, poniedziałek

Specjalnym gościem DK Zacisze będzie ks. Kardynał Kazimierz Nycz, który wygłosi wykład „Z Papieżem Franciszkiem w Brazylii. Refleksje po Światowym Dniu Młodzieży”. W drugiej części spotkania odbędzie się projekcja filmu „Był sobie dzieciak” wg scenariusza i w reżyserii Leszka Wosiewicza. Akcja filmu rozgrywa się pod koniec II wojny światowej w trakcie powstania warszawskiego.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1913

 

Warsztaty florystyczne „A mnie jest szkoda lata…”

piątek 11, 18, 25 października i czwartek 31 października

Czy pamiętacie z dzieciństwa kolorowe, pachnące bukiety, układane latem z kwiatów zerwanych na łące? Aby ułożyć pełną wiatru zwiewną kompozycję potrzeba trochę wiedzy, techniki i wyobraźni. Na zajęciach wykonacie tematyczny bukiet z żywych kwiatów, który stanie się Waszą własnością. Warsztaty odbywają się w ramach cyklu SZTUKAterra, czyli przestrzeń sztuki.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1914

 

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.