Zacisze zaprasza na otwarcie i koncert 19 października, niedziela, godz. 17.00

Październik 16th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Zapraszamy Państwa na otwarcie wystawy rzeźby „W odrodzeniu nadzieja” Marii Owczarczyk oraz koncert „Anna German jakiej nie znacie…” w wykonaniu Natalii Kovalenko.

Maria Owczarczyk jest autorką i współautorką funkcjonalnych rzeźb dziecięcych w parkach w Wałbrzychu i Mielcu. Zaprojektowała pomnik kwatery żołnierzy PPS poległych w Powstaniu Warszawskim na Cmentarzu Bródnowskim. Jest także autorką popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego w Górze Kalwarii, pomnika Teresy Strzembosz – założycielki Domu Samotnej Matki w Chyliczkach oraz „Syrenki warszawskiej z XII wieku”, zawieszonej nad księgarnią na Starym Mieście (ulica Piwna) w Warszawie. Zrealizowała pomnik św. Jana Nepomucena przy ulicy Wiertniczej w Warszawie. Odbiorcą jej kilkunastu prac jest parafia św. Anny w Wilanowie.

Natalia Kovalenko – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Znakomicie odnajduje się w utworach niepozbawionych wartościowej treści i emocji.
Wielki i niezwykle inspirujący świat piosenek z repertuaru Anny German stał się dla śpiewaczki od 2011 roku niebanalnym wyzwaniem. Natalia Kovalenko głęboko wczuwa się w ich nastrój i odkrywa całe bogactwo swej artystycznej duszy.

Więcej: www.zacisze.waw.pl

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.