Warszawska Praga w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym

Marzec 6th, 2015 Wpisane w Ostatnie wpisy

Warszawska Praga w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym

01032015313

1 marca w wielu miejscach Warszawy odbyły się uroczystości ku czci Żołnierzy Niezłomnych – osób represjonowanych, oskarżanych i więzionych z powodów politycznych oraz przekonań.

01032015312

Już w dniu poprzedzającym uroczystości złożono kwiaty przy ul. Strzeleckiej – w miejscu przesłuchań i kaźni wielu Polaków oraz przy ul. Namysłowskiej – pod pomnikiem upamiętniającym więźniów politycznych, przetrzymywanych w więzieniu, istniejącym w tym miejscu jeszcze do lat sześćdziesiątych XX wieku.

01032015317
W kościołach odbyły się uroczyste msze i koncerty. Tak jak zawsze, my seniorzy, uczestniczyliśmy w różnych wydarzeniach tego dnia. Praskie uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych zorganizowano na Placu Wileńskim. Obchody te uświetniły występy zespołu Domu Kultury Tu Praga – Praskie Małmazje.

01032015305

Dla nas jest to bardzo miłe, gdyż w tym zespole występują koleżanki i koledzy z naszego Koła. Dali oni piękny koncert pieśni patriotycznych, tym wspanialszy, że wykonany przez kilka pokoleń warszawiaków – do dorosłych przyłączyły się dzieci z Klubu Alternatywnego przy ul. 11 listopada. To bardzo ważne, że jesteśmy obecni na wszystkich ważnych dla Pragi i dla miasta uroczystościach. Na członków Koła nr 11 zawsze można liczyć; byliśmy chyba najliczniejszą grupą wśród uczestników uroczystości, chociaż nikt nas nie organizował i nie nakazywał przyjścia na plac. Ot tak, z potrzeby serca, z poczucia obywatelskiego obowiązku, z potrzeby wsparcia kolegów artystów.
Życząc wszystkim Kołom takiego poczucia wspólnoty i przyjaźni
Elżbieta Woińska

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.