Targówek – bloki pełne historii. Rusza nowy projekt

Wrzesień 25th, 2012 Wpisane w Ostatnie wpisy

Targówek – bloki pełne historii. Rusza nowy projekt

Rozpoczyna się niezwykły projekt historyczny, mający na celu rozbudzenie poczucia więzi mieszkańców Targówka ze swoją „małą ojczyzną”. Będzie on realizowany przez Dom Kultury „Świt” w ramach grantu z Muzeum Historii Polski.
Od kilku lat wśród mieszkańców wielkich miast daje się zauważać interesujący trend. Coraz więcej z nich interesuje się swoją najbliższą okolicą, śledzi jej historyczne losy, bada swą rodzinną przeszłość związaną z określonym miejscem zamieszkania.

Czy mamy do czynienia z nostalgią za własną „małą ojczyzną”, w której znamy wszystkich wokół, a wszyscy nas znają, w której czujemy się dobrze, gdzie chcemy nie tylko mieszkać, ale i żyć. Czy w czasach, gdzie możemy mieszkać wszędzie i być kim chcemy nie odzywa się czasem w człowieku potrzeba trwalszego zakorzenienia i określenia swej tożsamości – coraz więcej z nas chce powiedzieć, jestem z Targówka, jestem z Bródna, jestem z Woli – co znaczy, że nie jestem przypadkowym mieszkańcem metropolii, który mieszka w niej tylko i pracuje, ale poczuwam się do pewnego rodzaju lokalnej, zdrowej tożsamości.
wiecej informacji

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.