Ruszyła akcja „Ławka Warszawska”

Sierpień 21st, 2019 Wpisane w Ostatnie wpisy

Witam serdecznie Przesyłam info dotyczące akcji ,,Ławka warszawska’’ Pozdrawiam WH

Aktualności – główny zbiór

Ruszyła akcja „Ławka Warszawska”

We współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy jest realizowany projekt „Akcja Ławka Warszawska”. Wspólnie z mieszkańcami wybieramy miejsca, w których staną nowe ławki. Dzielnica Targówek została wyłoniona do udziału w projekcie.

Łącznie zakwalifikowane zostały cztery dzielnice: Targówek, Żoliborz, Ochota i Ursus. W każdej z nich będziemy mogli postawić 40 nowych Ławek Warszawskich. Model warszawskiej ławki w trzech wariantach: bez oparcia, z oparciem bez podłokietników oraz z oparciem i podłokietnikami został wybrany w 2018 roku. Forma ławki była testowana pod kątem wyglądu i funkcjonalności oraz wygody przez przedstawicieli urzędów oraz mieszkańców.

Wspólnie z mieszkańcami określimy lokalizacje, w których brakuje ławek i przeprowadzimy warsztaty oraz spacery badawcze.

Planowany przebieg procesu:
• zebranie propozycji lokalizacji ławek za pośrednictwem kanałów informacyjnych dzielnic.
Od dziś do 25 sierpnia zbierane są lokalizacje ławek za pośrednictwem kanałów informacyjnych dzielnic. W ciągu 7 dni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem: kanału Facebook dzielnicy, adresu e-mail, pism radnych, pism organizacji pozarządowych lub aktywnych mieszkańców, działających Rad Dzielnicowych oraz innych mediów dzielnicowych.
• zorganizowanie warsztatu, podczas którego wspólnie z mieszkańcami przeanalizujemy propozycje lokalizacji ławek, interpelacje radnych oraz wskazania dzielnicowych ogrodników. Następnie ustalimy kilka tras spacerów, podczas których zdecydujemy gdzie, jak i ile ławek możemy postawić. W każdej dzielnicy zrealizujemy 1 warsztat. Chcemy to wydarzenie zorganizować w miejscu, które jest znane i dostępne.
• zrealizowanie spacerów z zainteresowanymi mieszkańcami. Wydarzenia będą poprzedzone dystrybucją plakatów na analizowanych obszarach. Spacery będą trwały do dwóch godzin. Podczas każdego spaceru na formularzach zaznaczymy postulowane lokalizacje ławek. Ślady naszej pracy zostawimy w terenie w postaci tymczasowych oznaczeń kredą w sprayu. Każde miejsce będzie dokładnie sfotografowane. Na niektórych spacerach będą robione profesjonalne zdjęcia, które potem wykorzystamy do działań informacyjnych.
• opracowanie raportów ze spacerów. Zostaną one opublikowane na stronie internetowej Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Raporty będą stanowiły podsumowanie naszej pracy. Zostaną one przekazane wykonawcy, który przeanalizuje wytypowane miejsca m. in. pod kątem własności terenu oraz infrastruktury technicznej i w razie konieczności wprowadzi korekty.
• postawienie ławek w lokalizacjach wskazanych w raportach.

LINK DO STRONY ZARZĄDU ZIELENI MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY: http://zzw.waw.pl/2019/08/19/nowe-lawki-warszawskie-pojawia-sie-w-czterech-dzielnicach-warszawy/

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.