Propozycje kulturalne

sierpień 20th, 2013 Wpisane w Ostatnie wpisy

Zachęcam do skorzystania z propozycji w miesiącu wrześniu. Dla każdego coś miłego. Życzę miłej zabawy. Pozdrawiam Kazimiera Owczarek

http://dks.art.pl/index.php?p=artpark&page=0&action=&f=6&s=artpark_program

 

7 września (środa) Plaża Wilanów
20.00 – Koncert zespołu Enej
8 września (czwartek) Plaża Wilanów
Finał Filmowej Stolicy Lata
Przez lato na terenie parków Warszawy, w ramach 9. różnych projektów kin plenerowych, można było zobaczyć filmy o przeróżnej tematyce. W ramach pokazów Filmowej Stolicy Lata 2011 oraz pozostałych kin plenerowych na terenie stolicy odbyło się łącznie blisko 60 projekcji w trakcie 10 tygodni.
19.30 – Vicky Cristina Barcelona
21.15 – Sherlock Holmes (reż. Guy Ritchie)
23.00 – Batman początek
10 – 11 września (sobota-niedziela)
– Miasteczko Tureckie i Miasteczko Bałkańskie
na Plaży Wilanów
– Wystawa regionów na parkingu przy ul. St. K. Potockiego
– Floriada w ogrodach pałacowych
10 września (sobota)
Pałac w Wilanowie
17.00 – Koncert Konstantego Andrzeja Kulki

10 września (sobota)
Scena na parkingu przy ul. St. Kostki Potockiego
18.00 – Koncert grupy Hamak Band
19.00 – Koncert grupy Hladno Pivo
20.00 – Koncert Maryli Rodowicz
11 września (niedziela)
Skwer Prymasowski przed kościołem św. Anny
14.00 – Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej
Marynarki Wojennej
Scena Plażowa
12.00 – rapowy zespół węgierski KÉTHÁZKÖZT
15.30 – Czessband
16.30 – Naneli Lale – klasyczny zespół ottomański
17.30 – FASO Djigui z Burkina Faso
Pałac w Wilanowie
15.30 – Pod Wiedeń – pokaz historyczny
19.00 – Szukając Tekli – koncert ARCUS POLONIAE
zespołu Marii Pomianowskiej
20.00-20.30 – Mapping – trójwymiarowy
pokaz laserowy na fasadzie pałacu w Wilanowie

PROGRAM DNI WILANOWA

SCENA na Plaży Wilanów
7 września
20.00 – Koncert zespołu Enej, pierwszy w Warszawie od czasu zwycięstwa w programie Must be The Music – Tylko Muzyka.
Enej to grupa z Olsztyna; w 2007 r. nagrali oficjalny hymn jednych z największych juwenaliów w Polsce – olsztyńskiej Kortowiady. W 2008 r. zespół nagrał swoją debiutancką płytę Ulice; dwa lata później ukazał się drugi album Folkorabel pod oficjalnym patronatem Polskiego Radia Jedynka.  W 2010 r. Enej wziął udział w XVI Przystanku Woodstock ,a potem w koncertach finału WOŚP w Warszawie. Udział w programie Must be the Music– Tylko Muzyka w TV Polsat, występ na festiwalu Sopot Top-Trendy 2011 i Heineken Open’er Festival 2011 umocnił pozycję grupy na rynku muzycznym, a  utwór Radio Hello stał się prawdziwym przebojem granym przez prawie wszystkie ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.
10 – 11 września
Naneli Lale – Zespół wykonuje i inspiruje się klasyczną muzyką ottomańską wykorzystując oryginalne instrumenty tureckie-rebab, ney, kanun, ud. Naneli Lale znaczy dosłownie miętowy tulipan – w języku tureckim pojęcie zupełnie abstrakcyjne.
Występ zespołu CZESSBAND, warszawskiej kapeli akustycznej inspirującej się muzyką z różnych stron świata, w dużej mierze muzyką krajów bałkańskich. Zespół w miasteczku bałkańskim wykona piękne melodie i ogniste tańce z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Albanii, a także utwory Cyganów zamieszkujących różne kraje południowej Europy. Na dużej scenie występ doprawi także warszawskimi szlagierami, których energia jest bardzo bliska duchowi Bałkanów.
Zespół rapowy Kétházközt (Między Domami) – hiphopowy zespół węgierski powstał w 2009 r. w Debreczynie. Wcześniej jego członkowie występowali solo lub w innych formacjach, jednakże nawet wówczas tworzyli fundamenty undergroundowego ruchu. Do dziś grupa pozostała wierna lokalnemu patriotyzmowi, lecz o pozytywnym wydźwięku. Teksty w większości dotykają problemów ulicy, sztuki i problematyki społecznej. Muzyka natomiast przypomina bity hip-hop z lat 90.

KINO na Plaży Wilanów
8 września
Finał Filmowej Stolicy Lata
W okresie letnim na terenie parków całej Warszawy, w ramach 9. różnych projektów kin plenerowych można było zobaczyć filmy o przeróżnej tematyce. W tym roku, w ramach Filmowej Stolicy Lata 2011 oraz pozostałych kin plenerowych odbywających się na terenie Warszawy odbyło się łącznie blisko60 projekcji przez 10 tygodni.
19.30 – Vicky Cristina Barcelona
21.15 – Sherlock Holmes (reż. Guy Ritchie)
23.00 – Batman początek

MIASTECZKO BAŁKAŃSKIE na Plaży Wilanów
10 -11 września
11.00-13.00 – Warsztaty baśni bałkańskich
dla dzieci
13.00-15.00  – Wypożycz żywą książkę o Serbii
W zgiełku wydarzeń można będzie spokojnie usiąść, napić się kawy i porozmawiać z osobami serbskiego pochodzenia lub mieszkającymi tam ponad dekadę. Odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące największego kraju byłej Jugosławii, chętnie pokażą zdjęcia i zweryfikują funkcjonujące o nim wyobrażenia.
15.00-17.00 – Wielki Artystyczny Bałkański Kram
Interaktywne zajęcia dla małych i dużych. Piękne bałkańskie ludowe stroje staną się wzorem na podstawie którego, dzieci własnoręcznie wykonają swoje kukiełki. Rękodzieła powstaną pod czułym okiem instruktorek, które wprowadzą dzieci i ich rodziców w arkana zabawy. Samodzielnie zrobione laleczki dzieci będą mogły zabrać do domu.
17.00-19.00 – Plastyczna Podróż Wokół Dunaju
Bałkańska przygoda dla całych rodzin! Tworzenie wspólnie zaprojektowanej makiety.
19.00-20.00 – Festiwal w Guczy w Wilanowie
Tworzenie papierowych instrumentów dętych w oprawie rytmów bałkańskich.
Przez cały dzień stoiska: gastronomiczne z bałkańskimi przysmakami, z degustacją serbskich win, promujące turystykę serbską oraz stoisko Wydawnictwa Czarne oraz  animacje ludzi w strojach tradycyjnych; pokaz parzenia kawy w wykonaniu Jasmina, artysty serbskiego, właściciela kawiarni i palarni kawy SINGIDUNUM oraz wystawa ikon prawosławnych (obrazów i fotografii) Jasmina Soljanina. A do tego wróżenie z fusów i kapela grająca akustycznie.

11 września
przed namiotem na Plaży Wilanów
12.30 – Warsztaty tańca Tribal Fusion
13.00 – Warsztaty tańców korowodowych
dla dużych i małych.
15.00 – Warsztaty tańca Tribal Fusion
15.30 – Warsztaty tańców korowodowych
dla dużych i małych.

Namiot na Plaży Wilanów
11.00 Warsztaty edukacyjno-rodzinnych
gier planszowych
Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny zwłaszcza u dzieci, integrują, zacieśniają więzi międzyludzkie, łączą pokolenia, uczą trudnej sztuki wygrywania i jeszcze trudniejszej – przegrywania. Uczą również zasad komunikacji, kontrolowania emocji, dystansowania się do porażek i przyjmowania ról społecznych. Instruktor opowie dzieciom o grze, wyjaśni reguły i zaprosi do wspólnej zabawy. Zajęcia oparte na rodzinnych grach edukacyjnych Wydawnictwa EGMONT Polska.

12.30 – 14.30 – Bałkaninkowianeczkowie
Celem warsztatów jest praktyczne zapoznanie dzieci ze zjawiskami charakterystycznymi dla tradycji narodów Bałkanów; od dziecięcego folkloru muzycznego-popularnych zabaw ruchowo-muzycznych, poprzez rękodzieło – specyficzne wzornictwo i techniki, po darmowe zabawy z przysłowiami i sztuką opowieści– w plastyczny i atrakcyjny sposób ukazującymi niełatwe do wytłumaczenia różnice kulturowe.

14.30-17.30 – Wielki Artystyczny Bałkański Kram
Zapraszamy na: malowanie buziek, plecenie warkoczyków z muliny i tworzenie bransoletek z koralików.
Przez cały dzień stoiska: gastronomiczne z bałkańskimi przysmakami, z degustacją serbskich win, promujące turystykę serbską oraz stoisko Wydawnictwa Czarne oraz animacje ludzi w strojach tradycyjnych; pokaz parzenia kawy w wykonaniu Jasmina, artysty serbskiego, właściciela kawiarni i palarni kawy SINGIDUNUM oraz wystawa ikon prawosławnych (obrazów i fotografii) Jasmina Soljanina. A do tego wróżenie z fusów i kapela grająca akustycznie.

Miasteczko Tureckie na Plaży Wilanów
10 – 11 września
Namiot Baju-Baju (65 mkw. ), w którym opowiadane będą bajki i baśnie tureckie; opowieściom towarzyszyć będzie również muzyka otomańska i orientalna;
Pałac Sułtana zbudowany z Klocków MuBaBaO (powierzchnia 100 mkw.);
Namiot Malarstwa na Wodzie (w nim pokaz i warsztaty Sztuki EBRU), animacji tureckich ( filmy animowane z Turcji);
Namiot Cieni – prezentacja tradycyjnego tureckiego teatru cieni;
Namiot Tańca Brzucha – pokaz i warsztaty tańca brzucha;
Namioty Tureckich Cudów Świata – zdjęcia i filmy dokumentalne z najpiękniejszych miejsc w Turcji;
Zwierzyniec Wielkiego Sułtana – mini ZOO a w nim dwa wielbłądy, lama i osiołek.

Przy ul. St. Kostki Potockiego

10 września

Akcja honorowego oddawania krwi, organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów, będzie miała miejsce w sąsiedztwie przychodni lekarskiej przy ul. St. Kostki Potockiego 20, w godz. 11.00-17.00.
DUŻA SCENA na parkingu
przy ul. St. Kostki Potockiego
18.00 – Hamak Band
19.00 – Hladno Pivo
20.00 – Maryla Rodowicz

11 września
14.00 – Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej  (Skwer Prymasowski)
10 – 11 września
Wystawa Regionów – Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała wystawę lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych, połączoną z prezentacją produktu regionalnego (parking przy ul. St. Kostki Potockiego)

Tereny Muzeum Pałac w Wilanowie

9 – 11 września
Floriada – baśniowe zabawy dla dzieci, konkurs florystyczny fontanna kwiatowa, a 10 września o 17.00 – Cztery Pory Roku Vivaldiego – koncert Konstantego Andrzeja Kulki.
11 września
Pod Wiedeń – pokaz historyczny (teren Muzeum Pałac w Wilanowie) rozpocznie się o godz. 15.30 wystrzałem z armaty i wjazdem króla Jana III w asyście wojsk na pałacowy dziedziniec. Po powitaniu gości przez burmistrza dzielnicy Wilanów i dyrektora Muzeum Pałac w Wilanowie pojawią się grupy rekonstrukcyjne; zobaczymy m.in. pokazy muszkieterów i najemnej roty.
W programie także pokazy dawnych tańców dworskich i występy grup folklorystycznych Centrum Kultury Wilanów oraz pokazy rekonstrukcyjne, a także koncert muzyki tureckiej i tureckie występy rekonstrukcyjne.
W programie odbędzie się  gra z udziałem aktorów w kostiumach historycznych. Namioty edukacyjne przygotował Dział Edukacji Muzeum Pałac w Wilanowie.
18.00 – zakończenie pokazów – wystrzał z armaty.
19.00 – Szukając Tekli – koncert ARCUS POLONIAE  zespołu Marii Pomianowskiej.

20.00–20.30    Mapping architektoniczny
Mapping będzie finałem Dni Wilanowa 2011; jest to nowoczesna forma pokazu audiowizualnego w przestrzeni publicznej, najczęściej na budynkach. Mapping podczas Kulmixtury to wydarzenie wyjątkowe w historii Warszawy. Ekranem stanie się zabytek klasy zerowej – Pałac w Wilanowie. Scenariusz wydarzenia oparty jest o historię bitwy pod Wiedniem, wygranej przez Jana III Sobieskiego 12 września 1683 r. Pokaz trwać będzie 28 minut (10 minut zrealizowane w technologii trójwymiarowej, a 18 minut oparte o największe w Europie lasery).

ZAWODY SPORTOWE
10 września
Wielobój Rekreacyjny i Turniej Rodzinny na przedpolach pałacu wilanowskiego.
11 września
Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy nad jez. Wilanowskim; rozpoczęcie o godz. 9.00.
III Samorządowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy – boisko ORLIK przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej, godz.10.00.

W Klubokawiarni Badet
10 września
SMOK ZE SMOCZEJ JAMY – spotkanie z Wandą Chotomską, Warsztaty z Edwardem Lutczynem m.in. rysowanie smoków w dobrym lub złym humorze, zwariowane smocze zabawy, rozmowy z naszymi gośćmi, autografy. (spotkanie dla dzieci od 5 lat, wstęp wolny, zapisy).
POKAZ SZTUCZEK MAGICZNYCH – występ magika-iluzjonisty (dla dzieci od 4 lat, wstęp wolny, zapisy).
POKAZOWE WARSZTATY RPG
Pokazowe warsztaty gier fabularnych, prowadzone przez doświadczonego Mistrza Gry (zajęcia dla dzieci i młodzieży 8-14 lat, wstęp wolny, zapisy).
POKAZOWE WARSZTATY HIP-HOPOWE
Nauka podstaw hip-hopu dla dzieci 6-10 lat, zajęcia pokazowe cyklu, na który zapraszamy
w środy o godz. 17 (od 14.09), wstęp wolny, zapisy.
11 września
O ZWIERZAKACH Z WAJRAKIEM – spotkanie z Adamem Wajrakiem i Przewodnikiem prawdziwych tropicieli Lato. (dla dzieci od 5 lat, wstęp wolny, zapisy).
ZWIERZAKOWY WARSZTAT CERAMICZNY – bezpłatne zajęcia pokazowe z cyklu warsztatów z gliną, prowadzonych przez instruktorki z pracowni Piecownia(dla rodzin z dziećmi od 2 lat) oraz dla samodzielnie pracujących dzieciaków od ok. 5 lat, zapisy.

Na wszystkie imprezy WSTĘP WOLNY

Więcej: www.kulmixtura.pl

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.