Marzenia się spełniają – artykuł Elżbiety Woińskiej, Koło 11

grudzień 13th, 2017 Wpisane w Ostatnie wpisy

Marzenia się spełniają

Wreszcie mam, to na czym mi zależało i do czego dążyłam. Nie tylko mnie, zresztą, lecz również kilku innym idealistom, zapaleńcom z mojego Koła nr 11. Doprowadziliśmy do współpracy i działań na rzecz środowiska senioralnego kilka niezależnych, niezwiązanych niczym grup praskich aktywistów. No może powiązanych moją skromną osobą, gdyż jestem członkiem zarówno UTW, jak i Koła PZERiI oraz powołanego zaledwie przed rokiem „Klubu dla Ciebie” przy MAS w Domu Kultury Praga.
Właśnie przedstawiciele tych trzech grup przygotowali bardzo udaną imprezę w Klubie Złotego Wieku w przededniu „Andrzejek”. Zaproszeni goście obejrzeli krótki spektakl Hamleta na wesoło pióra Jeremiego Przybory, a zespół wokalny Koła nr 11 „Praga to my” wykonał składankę piosenek – przebojów naszej młodości. Oba występy oceniono bardzo pozytywnie, choć ja miałam pewne problemy, aby szybko z królowej przebrać się do roli chórzystki?!
Okres przedświąteczny (listopad-grudzień) obfitował dla nas wieloma imprezami, które wynikały ze współpracy nawiązanej z Urzędem Dzielnicy oraz OPS Praga-Północ, a także z Domem Kultury Praga. Po raz pierwszy bawiliśmy się na „Katarzynkach”, potem były trzy imprezy „Andrzejkowe” (DK Praga, Klub Złotego Wieku, Urząd Dzielnicy Targówek), a przed nami trzy spotkania wigilijne – w Kole, Klubie dla Ciebie, na UTW). Pomiędzy tymi wydarzeniami były również zaplanowane wcześniej wyjścia do teatru na spektakle: „Upadanie” w Powszechnym, „Przyszedł mężczyzna do kobiety” w Komedii, „Wzrusz moje serce” w Teatrze na Woli, „Kabaret” w Dramatycznym. Obejrzeliśmy też jeden z najnowszych polskich filmów – „Najlepszy”.
Uff, dużo. W dodatku wraz z koleżanką z Koła zaangażowałyśmy się w pracę nad audio bukiem do komiksu, rysowanego na podstawie felietonów Wiecha z inicjatywy Fundacji Animacja i Stowarzyszenia Praga Gada. Chcemy ocalić pamięć o tym świetnym felietoniście, a przy okazji przypomnieć gwarę warszawską. Warto szukać korzeni i własnej odmienności w świecie ogólnie zglobalizowanym i zunifikowanym!
Myślę, że całkiem pokaźnie prezentuje się działalność naszej grupy, która poszerza się o sympatyków i potencjalnych członków naszego Związku.
Z życzeniami równie bogatych planów działalności w Waszych Kołach, spełnienia osobistych marzeń każdego z Was oraz zdrowia, szczęścia, radości i długich lat życia
pozdrawia Zarząd PZERI Targówek i wszystkich członków Związku
Elżbieta Woińska

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.