Informacje z DK Świt

wrzesień 26th, 2018 Wpisane w Ostatnie wpisy

Informacje z DK Świt

W ten weekend mieszkańców Targówka czekać będzie prawdziwy miszmasz kulturalny. Odpowiedzialny za to będzie VIII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. Odbędzie się on w dniach 29-30 września na dziedzińcu Domu Kultury Świt i 28 września w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury przy ulicy Belwederskiej.

28-09-2018 (piątek)

(Sala kinowo-koncertowa RONiK przy ul. Belwederska 25 w Warszawie)

18:30 – Uroczyste otwarcie VIII edycji Festiwalu, oraz koncert z udziałem Buriackiego Etno-Rock zespołu SHONO (Irkuck, Rosja). Uroczystemu otwarciu Festiwalu będzie towarzyszyć foto-wystawa-performance „Złoty Pierścień Rosji…zatrzymany w czasie”. Autorka Larissa Baldovin, wystawę przedstawi projektantka Jekaterina Borisowa.

29-09-2018 (sobota)

(Dziedziniec i park Domu Kultury ŚWIT, ul. Wysockiego 11, Warszawa)

14:00 Święto Poezji Śpiewanej:

Międzynarodowy koncert w którym udział wezmą autorzy i wykonawcy poezji śpiewanej, m.in. Antoni Muracki (Polska), Igor Nekrasov (Rosja), Siarhei Antonau & Vadim Mezetskii (Białoruś), Wasilij Łuczenko (Polska/Ukraina), Sergey Gogunov (Rosja), Evgen Malinowski (Polska/Rosja), i inni…

17:00 Święto Zbliżenia Kultur:
WARM HEART (Polska/Szwecja). Zespół reprezentuje bardzo starą kulturę Wedyjską, która jest źródłem wielu innych kultur świata. W ich muzyce śpiewane są prastare mantry wedyjskie które brzmią w oryginalnym języku – sanskrycie. Na początku roku 2017 ukazała się ich debiutancka płyta “Waiting for the Sun”.
Dyrektor Artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi (Polska) Małgorzata Pawłowska przedstawi Laureatów VII edycji Festiwalu 2018 roku.
POLYNUSHKA (Berlin, Niemcy), pięciu-osobowy chór dziewcząt reprezentują samo piękno i serdeczną szczerość tradycyjnej piosenki niemal każdej Słowiańskiej Wsi na świecie.
SIARHEI ANTONAU & VADIM MEZETSKII (Mińsk, Białoruś), wielokrotni goście i laureaci festiwali Fundacji OPEN ART., przedstawią sylwetkę Festiwalu „Bolszaja Bard-Rybałka” w Białorusi.
Teatr Pieśni Igora Nekrasova (Moskwa, Rosja). Teatr powstał w 2008 roku z inicjatywy wieloletniej artystycznie-małżeńskiej współpracy Margarity i Igora Nekrasovych i jest wyrazem ich poetycko śpiewanego, pozytywnego spojrzenia na świat w otoczeniu przyjaciół który są przy okazji jednymi z lepszych muzyków tego gatunku sztuki.
Przedstawiciele Republiki Buriacja opowiedzą o Międzynarodowym Festiwalu Etno Kultury „Jordyńskie Zabawy” z nad Bajkału, i przedstawia Etno-Rock zespół SHONO (Irkuck, Rosja). W tłumaczeniu na polski SHONO oznacza WILK, zespół za pośrednictwem instrumentów ludowych i gardłowego śpiewu nawiązuje do starożytnej buriackiej kultury ludowych ballad, eposów i medytacji.
Zasłużona Artystka Rosji Natalia Rostowa (Kaliningrad, Rosja) opowie o Międzynarodowym Festiwalu „Bałtyckie Korale” w Kaliningradzie i zaśpiewa ponadczasowe przeboje rosyjskiej piosenki tradycyjnej i estradowej.
Evgen Malinowski (Warszawa). Jako wieloletni organizator i gospodarz Festiwalu przedstawi misję i cele Fundacji na rzecz zbliżania Kultur OPE ART i zaśpiewa swoje najlepsze przeboje.

30-09-2018 (niedziela), Dzień Czeburaszki:

(Dziedziniec i park Domu Kultury ŚWIT, ul. Wysockiego 11, Warszawa)

12:00 Dzień Czeburaszki:

Zabawy, warsztaty zdrowa żywność dla dzieci, tańce ze świata, lepienie pierogów polskich i pielmieni rosyjskich, malowanie, prezentacje rękodzieł i prac artystycznych dzieci z Polski i ze Świata, bieg dla dzieci na 50 metrów, i inne atrakcje.

Prezentacja unikalnego instrumentu dla terapii i rozwoju muzycznego u dzieci Wielofunkcyjny edukacyjno-kreatywny instrument, opatentowany i cieszący się dużym uznaniem w ośrodkach terapeutyczno-edukacyjnych dla dzieci na całym świecie, zostanie zaprezentowany przez wynalazców, projektantów i twórców tego unikalnego instrumentu. Jakub Kozik (Polska).

15:00 Dzieci dla zbliżenia kultur:

Międzynarodowy koncert z udziałem solistów i zespołów dziecięcych

SŁAWIANKA (Polska) – wokalno-taneczny zespół pod kierownictwem Larysy Radziewicz składa się z uczniów 2 klasy Zespołu Szkół Samorządowych nr.1 miasta Opoczno.
WESOŁE SOKÓŁCZANKI (Polska) – tegoroczne laureatki Międzynarodowego Festiwalu Dla Dzieci i Młodzieży „Bałtyckie Korale w Rosji
BURSZTYNOWE MINIATURKI (Rosja) – zespół tańców świata Kaliningradzkiego Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży, Marina Seliverstova.
TEATR STO12 (Polska) – grupa teatralna Bielańskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Pani Iwony Prugar-Fiedorowicz.
W wydarzeniach artystycznych Dnia Czeburaszki dodatkowo mogą wziąć udział także inne dzieci mniejszości etnicznych zamieszkujących w Polsce.

W ramach Festiwalu odbędzie się także

JARMARK ZBLIŻENIA KULTUR, podczas którego będą mogli zaprezentować swoje wyroby, żywność, twórczość i pasje artystyczne przedstawiciele różnych kultur z Polski i z zagranicy, w dziedzinach krawiectwa, rękodzieł, pszczelarstwa, wielokulturowej kuchni, smakołyków, słodyczy, zdrowej żywności, kosmetyków naturalnych i z wielu innych dziedzin…

Jako atrakcje specjalne w czasie Festiwalu także będą do zwiedzania:

Wioska Żywej Archeologii – tu zanurzysz się w świat Słowian, Wikingów i innych ludów dawnej Polski, Europy. Dotkniesz i posmakujesz swoich korzeni, poznasz życie przodków, ich obrzędów, obyczajów, rzemiosł, zapomnianych zawodów. Wszystko to dzięki Fundacji Grodu na Bródnie poprowadzi Robert Sigmundsson.
Kulturę Wedyjską można będzie poznać w dwóch specjalnie rozstawionych namiotach. Ich duży dwudniowy program przygotowany przez Stowarzyszenie Jogi i Medytacji PREMA we współpracy z Mantra Studio z Warszawy skierowany będzie na poznanie praktyk jogi, medytacji oraz zdrowego stylu życia.

Z poważaniem Emilia Bartkowska

Specjalista Działu Programowego ds. Imprez
Dom Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.