I Międzynarodowy Festiwal Piosenki Autorskiej,

Styczeń 27th, 2016 Wpisane w Ostatnie wpisy
Serdecznie zapraszamy Państwa na I Międzynarodowy Festiwal Piosenki Autorskiej, który odbędzie się 29 stycznia 2016 r. (piątek) o godz. 19:00! DK Świt

image001

We współpracy ze Stowarzyszeniem „Swoja Sreda” (Mińsk, Białoruś) Centrum Kulturalne Republiki Białoruś w Polsce postanowiło pokazać polskiej publiczności tą część kultury białoruskiej, która przez długi czas była trochę w cieniu, lecz bez wątpienia zasługuje na to, by być znana – piosenka autorska.
Gdy zapytać kogoś o najbardziej znanego autora i wykonawcę piosenki autorskiej, niemal każdy odpowie, że to Włodzimierz Wysocki. Dlatego też pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Autorskiej będzie poświęcona temu wspaniałemu artyście. Projekt „Ziemia Wysockiego” powstał we współpracy artystów, poetów, tłumaczy i wykonawców z Białorusi, Polski, Rosji, Ukrainy i Czech.
W ramach koncertu będą prezentowane będą wiersze i pieśni Włodzimierza Wysockiego właśnie w tych pięciu językach. I Edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Autorskiej objęta patronatem honorowym JE Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej Pana Aleksandra Averyanova. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Kulturalne Białorusi w Warszawie. Partnerami w realizacji projektu występują Fundacja na rzecz zbliżania kultur Open Art, Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oraz Dom Kultury „Świt”.
Ze względu na naszą wieloletnią i owocną współpracę chcielibyśmy serdecznie zachęcić zarówno Państwa, jak i Społeczność z Państwem związaną, do wzięcia udziału w koncercie.

zgłoszenia do Prezydium O.R., do Koleżanki Sekretarz Hanny Szczekutek (tel.505-828-240 lub w czwartek na tel. O.R.). Grupy po minimum 10 osób skorzystają z biletów grupowych po 10 zł.
Pozdrawiam
W. Harasim

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.