Dom Kultury Świt zaprasza:

Luty 2nd, 2015 Wpisane w Ostatnie wpisy

Dom Kultury Świt zaprasza:

WARSZAWSKA SCENA KABARETOWA:
MARCIN DANIEC (6 lutego – piątek; godz. 18.00)
Daniec Kabaret Marcina Dańca to program kabaretowo – muzyczny na najwyższym poziomie. W skład kabaretu oprócz Marcina Dańca wchodzi również 2-osobowy chórek 4-MATION (laureaci „Szansy na sukces”). Program opiera się na monologach Marcina Dańca, który w różnych wcieleniach komentuje sprawy społeczne i polityczne. Marcin Daniec często też wraca do swoich najsłynniejszych monologów (np. „Pusia”, „Marcinek”). Ponadto satyryk z pomocą muzyków wykonuje wiele piosenek. Słynie ze znakomitego kontaktu z publicznością, w związku z czym układa program na bieżąco, dostosowując go do charakteru imprezy i poczucia humoru publiczności.
Bilety w cenie: 50 zł – parter i 40 zł – balkon; rezerwacja biletów 22 811 01 05

GRUPA MoCARTA „Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta” (13 lutego – piątek; godz. 18.00)
wsk-grupa-mocartaPodróże to nowe miejsca, ciekawi ludzie, zaskakujące przygody i ogromna energia – jednym słowem CZAD. Czad to prędkość, zmiany czasu, hotele, lotniska, utracone bagaże oraz kraj, w którym Grupa jeszcze nie koncertowała. Ale Czad, czyli podróże Grupy MoCarta to nowy program kwartetu, w którym muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Chinach, Francji, Kostaryce i egzotycznej Republice Czeskiej. W programie Grupy jak zwykle dominować będzie muzyka klasyczna, okraszona kulturalnym żartem. Muzycy zagrają wiele nowych utworów, ale czasem wrócą do kilku swoich evergreenów. Cóż… Panowie z wiekiem stają się nieco sentymentalni. Nowy program Grupy MoCarta to największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej, inteligentny żart i mnóstwo energii z całego świata – jednym słowem będzie CZAD!
Bilety w cenie: 55 zł – parter i 45 zł – balkon
Rezerwacja biletów 22 811 01 05

MUZYCZNA SCENA TARGÓWKA:
JANUSZ RADEK „Serwus do  jutra” (14 lutego – sobota; godz. 19:00)janusz_radek
Tym razem Janusz Radek pojawi się w Warszawie z okazji walentynek z recitalem- „Serwus Do Jutra”. Razem ze swoimi muzykami zagra największe hity ze wszystkich recitali. Koncert tytułem nawiązuje do kultowego recitalu – „Serwus Madonna” z 2004 r. Program doczekał się w 2004 roku realizacji telewizyjnej „Niebo złote Ci otworzę” a jesienią trafił na płytę studyjną – już jako „Serwus madonna”. Ta właśnie płyta przyniosła artyście nominację do nagrody Fryderyki – w kategoriach płyta poetycka i wokalista…
Koncert w ramach trasy Serwus Do Jutra 2014 przypomni nie tylko utwory Piwnicy Pod Baranami, ale także największe przeboje Janusza ze wszystkich jego programów muzycznych.Wśród utworów znajdą się zatem zarówno: „Ja Jestem Wamp”, „Groszki i Róże”, „Sur le Ponte D’Avignone”, „Grande Valse Brillante”, ale także skomponowane przez Radka piosenki do tekstów Haliny Poświatowskiej: „Sheila”, „Halina”, „Kiedy Umrę Kochanie”, czy wreszcie w pełni autorskie kompozycje Janusza, takie jak: „Naprawdę Jesteś Piękna”, „Gdzieś Między Słowami” i wiele innych… Podobnie jak na wszystkich koncertach Artysty, tak i tym razem nie zabraknie dowcipnych komentarzy, w żartów muzycznych, rozbrajającej autoironii. Warszawski koncert będzie już jednym z ostatnich w ramach trasy Serwus Do Jutra, która rozpoczęła się na początku 2014 roku i dotychczas objęła swoim zasięgiem kilkanaście miast.
Januszowi Radkowi na scenie towarzyszyć będą: Piotr Matuszczyk – piano, Mirosław Wiśniewski – bas, Przemysław Kuczyński – perkusja
Bilety w cenie: 40 zł, Rezerwacja biletów 22 811 01 05

RODZINNE PORANKI TEATRALNE:
Pan Brzechwa i Skarżypyta (15 lutego 2015 r., godz. 12:00)
„Pan Brzechwa i Skarżypyta”Skarzypyta
To zabawa interaktywna, w czasie której dzieci, jak i dorośli spotkają się z Janem Brzechwą i bohaterami jego wierszy: Skarżypytą, Samochwałą, chorowitą Żabą i Doktorem. Obejrzą też taniec Igły z Nitką, zamienią się w brzechwowe zwierzątka i stworzą najdziwniejsze rymy świata. Jak zawsze będzie wspólne śpiewanie, taniec i proste animacje aktorskie. Po spektaklu pamiątkowe zdjęcia z aktorami, a dla wszystkich chętnych autografy. Każde przedstawienie jest inne i w dużej mierze zależy od osobowości i charakterów małych widzów, którzy na bieżąco uczestniczą wraz z aktorami w akcji przedstawienia. Interakcje aktorów z dziećmi stworzą bajkowy świat wyobraźni, w którym dzieci odnajdą edukacyjno-rozrywkowy charakter. Zabawa oparta jest na technice dramy pedagogicznej, która pozwala dzieciom wcielać się w bajkowe role i wykonywać proste zadania aktorskie. Dzięki temu mali widzowie mogą przełamywać swoją nieśmiałość i integrować się z innymi dziećmi. Nasi bajkowi bohaterowie nie pozwolą Wam się nudzić. Będzie dużo energii, radości i humoru!
Spektakl trwa około 50 minut. Spektakl w wyk. Duetu JaHa
Bilety: 12 zł. Rezerwacje: 22 811 01 05

KINO ŚWIT:
PRZEGLĄD FILMÓW NOMONOWANYCH OSKARY 2015oscary-2015ba
Oscary 2015 coraz bliżej. Laureatów tych prestiżowych nagród poznamy 22 lutego, a wcześniej w Kinie Świt na Targówku zaprezentujemy 4 filmy, które uznawane są za faworytów tegorocznej rywalizacji. Zapraszamy na Przegląd Filmów Oscarowych 2015 od 23 stycznia do 19.02.2015.
W repertuarze: Boyhood, Niezłomny, Gra tajemnic oraz Birdman.
Bilety: 8-15 zł (według cennika kina). Dokładny repertuar: www.kinoswit.pl

INNE WYDARZENIA:
WYSTAWA MALARSTWA DAII PELHEN I PAULINY LINFERT
(12.01 – 12.02 2015)
Paulina Linfert . Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Mieszka w okolicach Grójca, pochodzi z Sochaczewa, studiowała w Warszawie (na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki), a także w Accademia di Belle Arti w Como we Włoszech. „Malarstwo to dla niej jedyny sposób na zatrzymanie w sobie dziecięcej niewinności i równowagi w życiu codziennym. To tęsknota za czystą, jasną stroną życia, nieskomplikowaną codziennością. Twórczość Darii nawiązuje do konkretnych stylów: fowizmu, color field painting, fotorealizmu czy pop-artu, w których najważniejszą rolę pełni barwa i emocje, jakie ze sobą niesie.

WIECZOREK TANECZNY 50+ W KAŻDĄ SOBOTĘ KARNAWAŁU
Zapraszamy na Wieczorek taneczny w najbliższą sobotę: 31 stycznia, od godz. 17:00.
Imprezę poprowadzi zespół AVO z nową wokalistką, uczestniczką 2 edycji The Voice of Poland Karoliną Jarzyńską. Wstęp 15 zł oraz 10 zł dla słuchaczy Bródnowskiego Uniwersytetu III Wieku.

Mistrzowska Akademia Miłości –„Kobieta+mężczyzna, czyli śmiać się czy płakać? ”– 22 lutego – niedziela; godz. 17.00. JUBILEUSZ 8-LECIA AKADEMII
Widowisko edukacyjno-rozrywkowe Mistrzowskiej Akademii Miłości
Nasze relacje przyprawiają nas o spazmy śmiechu lub potoki łez, czasem ze szczęścia.  Czy kłopoty i trudy mogą nas łączyć zamiast dzielić? Jak na siebie patrzeć by zyskać nadzieję i siłę? Z czego warto się śmiać? Dlaczego poczucie humoru jest na wagę złota? Co nas bawi, co frustruje i jak zrobić z tego użytek dla miłości? Czego nauczyliśmy się o sobie przez 8 lat edukacji MAM?
W scence teatralnej Zbigniewa Moskala wystąpią aktorzy scen warszawskich Małgorzata Lewińska i Bogusław Kaczmarczyk
Wśród gości m.in.
Anna i Marcin BRZOSTEK – małżeństwo od ośmiu lat, mają troje uroczych dzieci. On jest inżynierem elektrykiem, w przerwach między kontuzjami trenuje sporty walki. Ona po kilkunastu latach kariery zawodowej w międzynarodowej korporacji, obecnie spełnia się jako pani domu i edukator domowy własnych dzieci oraz współtwórca i redaktor strony kierunekrodzina.com, a także ruszającego niebawem portalu wrodzinie.pl. Po 6 latach ponownie na scenie Akademii.
Dr Mariola KOSOWICZ – psychoonkolog, psychoterapeuta. Kierownik oddziału psychoonkologii w Centrum Onkologii w Warszawie, zajmuje się terapią pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Certyfikowany wykładowca i trener Polskiego Towarzystwa Psychoonklogicznego. Trener Racjonalnej Terapii Zachowań.
Rafał PORZEZIŃSKI – mąż, tato, dziennikarz, działacz społeczny. Człowiek mediów, który nieprzerwanie od 1992 roku pracuje w dużych i małych stacjach radiowych i telewizyjnych (kiedyś: TVP, Canal +, Polsat, Radio Zet, Radio Kolor, Radiowa Trójka, TV Puls, Radio Plus), a obecnie w Radiu Warszawa i TV Republika. Od 6 lat prowadzi warsztaty rozwoju duchowego w oparciu o program „12 kroków dla chrześcijan”.   Autor audycji „12 krok”, a także strony www.dwunasty.pl . Jego firma wydawnicza RAJMEDIA.PL wydaje cenione audiobooki.
Spotkanie przygotowała i prowadzi Mira Jankowska (rektor MAM).
Bilety w cenie: 35 zł – normalne  i 25 zł – ulgowe. Rezerwacja biletów 22 811 01 05.
www.akademia24.pl

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.