DK ZACISZE zaprasza

Listopad 14th, 2019 Wpisane w Ostatnie wpisy

Szanowni Państwo,

Jesień na Zaciszu ma wiele barw. Jest różnorodna w techniki artystyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi i solidną porcję dobrej muzyki również na żywo.

Rozpoczniemy w najbliższą sobotę Rozśpiewanym Zaciszem z piosenkami patriotycznymi, wspólnym śpiewem i potańcówką. Dzieci z zespołu Zaciesz wyśpiewają nam jesienne snyJ A Agata Grześkiewicz przypomni hity z dzieciństwa, puszczane kiedyś z magnetofonowej kasety. Mamy też pomysł na Bal Andrzejkowy.

Poznacie fawizm, akryl i wykonacie rzeźby z drewna lipowego prosto z Beskidu Niskiego.

Z A P R A S Z A M Y !!!

Rozśpiewane Zacisze: Piosenki patriotyczne

16 listopada 2019, sobota, godz. 16.00

Wieczór muzyczno-patriotyczny. Wspólny śpiew ułatwi uczestnikom spotkania śpiewnik, wydany specjalnie na tę okazję. Wydawnictwo posiada dostosowaną wielkość czcionki do wieku uczestników.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/piesni-patriotyczne

Koncert dziecięcego zespołu wokalnego Zaciesz: Jesienne sny

21 listopada, czwartek, godz.18.00

Pierwszy koncert dziecięcego zespołu wokalnego Zaciesz poświęcony jesieni i okolicznościom przyrody zawartym w utworach „Deszcz”, „Jesienne sny”, „Pac, gruszka”, „Pan Listopad”, „Kap, kap, kap”, „Deszczowa Piosenka”, „Pada Deszcz”.

Zaciesz czyli uśmiech to dziecięcy zespół wokalny. Program obejmuje naukę utworów a cappella i z towarzyszeniem podkładu muzycznego o różnorodnej tematyce. Uczestnicy pracują nad prawidłową emisją głosu, dykcją, pamięcią muzyczną, ekspresją ciała i ogólnie pojętą prezentacją sceniczną.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/koncert-dzieciecego-zespolu-wokalnego-zaciesz-jesienne-sny

Koncert: Sonaty na klawesyn i skrzypce

23 listopada, sobota, godz. 18.00

Koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Aleksandry Bryły (skrzypce) oraz Marii Banaszkiewicz-Bryły (klawesyn). W programie: Sonata nr 4 e-moll BWV 1017, Sonata nr 5 f-moll BWV 1018 i Sonata nr 6 g-dur BWV 1019.

Aleksandra Bryła jest wszechstronną skrzypaczką o bogatym dorobku artystycznym. Występuje jako solistka i kameralistka współpracując z wybitnymi postaciami międzynarodowej sceny muzycznej. Maria Banaszkiewicz-Bryła jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała w klasie klawesynu doc. Z. Brencz-Budny i mgr E. Mielczarek-Poprawy oraz w klasie organów doc. R. Sroczyńskiego.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/koncert-sonaty

Koncert: Te kartki były kiedyś białe… czyli PIOSENKI DZIECIŃSTWA

24 listopada, niedziela, godz. 17.00

Tytuł, jakim Agata Grześkiewicz – wokal opatrzyła recital, odsyła nas do czasów, kiedy zaczynaliśmy dopiero pisać swoją życiową opowieść – gdy świat wydawał się prostszy, a relacje między ludźmi mniej skomplikowane – do czasów dzieciństwa… W programie piosenki takich wykonawców, jak: Majka Jeżowska, Magda Fronczewska, Natalia Kukulska, czy Krzysztof Antkowiak.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/piosenki-dziecinstwa

Bal Andrzejkowy dla Dorosłych

30 listopada, sobota, godz. 19.00-24.00

Przełom jesieni i zimy był na wsi czasem kojarzenia małżeństw, a młode dziewczęta, niepewne przyszłości z chęcią sięgały po wróżby dotyczące miłości i małżeństwa. Dziś zarówno dziewczęta jak i chłopcy w różnym wieku wykorzystują ten czas do hucznej zabawy przed nadchodzącym adwentem.

To będzie bal z muzyką z różnych stron świata.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/bal-andrzejkowy-2019

Wehikuł sztuki: Henri Matisse

16 listopada, sobota, godz. 11.00-13.00

Razem z Matissem dzieci poznają fowizm, czyli kierunek w malarstwie francuskim początku XX wieku. Cechy charakterystyczne to ostre kontrasty kolorów, syntetyczny rysunek, płaska kompozycja i barwna plama. Takie będą prace dzieci: ekspresyjne, dzikie, w kolorystyce oderwanej od rzeczywistości.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-sobotnie/aktualne-warsztaty/wehikul-sztuki-henri-matisse

Warsztaty: Akryl dla dorosłych

23 listopada, sobota, godz. 10.00-13.00

Młodzież 16+ i dorosłych zapraszamy na nowy cykl warsztatów malarskich, podczas których powstaną prace w technice akrylu. Otrzymacie niezbędną wiedzę, instruktaż pracy w akrylu od projektu do efektu, wspólnie zbudujemy twórczą atmosferę.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-sobotnie/aktualne-warsztaty/warsztaty-akryl-dla-doroslych

Warsztaty: Płaskorzeźba w drewnie lipowym

23 listopada, sobota, godz. 11.00-14.00

Warsztaty rzeźby w drewnie lipowym pozwolą dzieciom i młodzieży poznać zapach i specyfikę tego drewna. Zobaczycie, że deska jest dość łatwa w obróbce, ale jednocześnie jest to materiał trwały. Nauczycie się pracować dłutem. Będziemy wydobywać kształty i rysunki wyrzeźbione w głąb oraz wypukle. Czekają dłuta, pobijaki, nożyki oraz wspaniałe deski lipowe prosto z Beskidu Niskiego.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/plaskorzezba-w-drewnie-lipowym

Klub Podróżnika: Obudziłam się… w Stanach Zjednoczonych Ameryki

29 listopada 2019, piątek, godz. 11.00

Jadwiga Podolska-Kaczkowska opowie o swoim dwudziestoletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych Ameryki i pokaże bogate archiwum zdjęć. Podczas spotkania odbędzie się degustacja potraw z okazji Święta Dziękczynienia.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/obudzilam-sie-stanach-zjednoczonych-ameryki

Chętnie spotkamy się z Państwem w studiu i opowiemy o szczegółach naszych propozycji.

Zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam

Marzena Szychułda

Promocja i PR

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.