DK ZACISZE Koncert zespołu MOJA RODZINA W ŚWIĄTECZNY CZAS 14 01

Styczeń 11th, 2018 Wpisane w Ostatnie wpisy

Koncert zespołu MOJA RODZINA W ŚWIĄTECZNY CZAS
14 stycznia, niedziela, godz. 17.00 Wstęp wolny!

W programie usłyszymy najbardziej znane i lubiane kolędy i pastorałki w niezwykłej aranżacji. Koncert to niezapomniane  przeżycia duchowe i doznania artystyczne, radość odkrywania dźwięków i piękna polskiej tradycji.

 

Fenomenem zespołu jest fakt, że tworzą go członkowie  najbliższej, siedmioosobowej rodziny Wiśniewskich z Glinojecka w składzie: Artur i Aldona Wiśniewscy (rodzice), Antonina Wiśniewska-Wenda (córka) i Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz (synowie).

 

Jest to rodzina, która tworzy i promuje wiarę, rodzinę…
W tekstach można dostrzec refleksję nad niesamowitą miłością Boga a jednocześnie uwielbienie pełne radości i entuzjazmu. To też poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania, poszukiwanie życiowej drogi i tego co najważniejsze – miłości. Kompozycje to dotykanie różnorodnych stylów i gatunków muzycznych. Edukacja pozwoliła poznać dzieła muzyki klasycznej, historię sztuki. Każdy muzyk ma też swoje fascynacje, które w przypadku zespołu dotyczą, między innymi, jazzu, muzyki filmowej, chóralnej i wielu innych.

Przez kilka ostatnich lat zespół koncertował w całej Polsce, m.in. w Marszu dla Jezusa, Bądź jak Jezus, Jednego Serca Jednego Ducha, w licznych Koncertach Papieskich. Miał też okazję grać dla Polonii w Irlandii. Zespół brał udział w wielu akcjach medialnych. Jako rodzinny team uczestniczy w wydarzeniach Pro-Life, podkreślając wartości życia i rodziny.

 

Totus tuus https://www.youtube.com/watch?v=fU9lNmqoEdk

Miłość przychodzi teraz (Jezus Cię kocha) https://www.youtube.com/watch?v=We2nCRXrMKs

 

Instrumentarium – troje skrzypiec, kontrabas, gitara elektro-akustyczna, gitara basowa, stage-piano, perkusja i instrumenty perkusyjne, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon. W repertuarze mieszczą się m.in. utwory J.S.Bacha, Fryderyka Chopina, muzyka folkowa a nade wszystko polska muzyka patriotyczna i filmowa poruszająca  tematykę wyzwolenia i zdobywania największej wartości dla człowieka jaką jest wolność.

 

Na szczególne wyróżnienie  zasługują przedsięwzięcia muzyczne zespołu skierowane do Rodzin. Większość  z nich oparta jest o autorskie utwory zespołu Moja Rodzina, który ma na swoim koncie trzy płyty, ponad 300 koncertów w całej Polsce jak i poza jej granicami, m.in. w Irlandii, USA i na Ukrainie.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Muzycznie dla sąsiadów realizowanego ze środków Budżetu Partycypacyjnego 2018.

Po koncercie zapraszamy na noworoczny poczęstunek!

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/utw-i-seniorzy/aktualnosci/koncert-koled-i-pastoralek-w-swiateczny-czas

 

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.