DK Świt zaprasza

Listopad 17th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

 

DK Świt zaprasza

WARSZAWSKA SCENA KABARETOWA

JAN PIETRZAK I KABARET POD EGIDĄ (22 listopada godz.18.00)

Legendarny, choć zakazywany i reglamentowany w telewizji, kochany przez Publiczność, poruszający polskie serca, jedyny kabaret prawdziwej satyry… Kabaret pod Egidą w programie: „Potęga śmiechu!” Proponuje usługi satyryczne dla ludzkości w Waszej miejscowości, której należy się mocna porcja dobrych żartów! Doskonała zabawa, świetny nastrój, wspólnota śmiechu, i dużo, dużo więcej! Nie ma wolności bez wesołości!

Występują: Jan Pietrzak, Paweł Dłużewski, Ryszard Makowski, Krzysztof Paszek.

Bilety w cenie: 40 zł – parter i 35zł – balkon

Rezerwacja biletów: 22 811 01 05

 

KINO ŚWIT

Kino Młodego Widza

22.11.2014r., godz. 12:30

Siostry Wampirki

Niemcy, 2014r., czas trwania: 97 min

Pewnego pięknego letniego dnia do domu na spokojnych przedmieściach Bindburga wprowadzają się nowi sąsiedzi – państwo Tepes z 12-letnimi bliźniaczkami: Silvanią i Dakarią. Matka wygląda całkiem normalnie, ale pozostała trójka jest blada i dziwacznie ubrana. Tepesowie od razu wzbudzają podejrzenia mieszkającego obok Dirka von Kombasta. Nie bez powodu – wkrótce okazuje się, że ojciec i dziewczynki to wampiry – i tylko matka, Elvira, jest człowiekiem. Przez dwanaście lat cała rodzina mieszkała w Transylwanii, ale teraz, za namową matki, postanowiła osiedlić się w Niemczech…

Pełen przygód film Wolfganga Groosa o przygodach Silvanii i Dakarii w świecie ludzi był wielkim hitem w niemieckich kinach, podbił też serca młodej publiczności na kilku międzynarodowych festiwalach filmowych. „Siostry wampirki” są adaptacją bestsellerowej serii książek dla dzieci Franziski Gehm pod tym samym tytułem, przetłumaczonej dotąd na 18 języków.

Bilety: 12 zł

 

POZOSTAŁE WYDARZENIA

Wieczór autorski Aleksandry Spalińskiej (23 listopada, godz. 17.00)

Tego wieczoru Aleksanderze Spalińskiej będzie akompaniował Mateusz Dobkowski.

Aleksandra Spalińska jest studentką Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 r. ukazał się jej debiutancki tomik wierszy pt. Modlitwa wampira. Poetka pasjonuje się literaturą i historią, co znajduje wyraz w jej wierszach, a także podejmuje tematy egzystencjalne i historiozoficzne, próbuje zmierzyć się ze swoimi wrażeniami, nadziejami i marzeniami. Tytułowy wampir jej tomiku to samotność, która osacza i wysysa całą radość życia. Przeciwieństwem wampira jest feniks, wciąż na nowo odradzający się, bo ,,nowe pióra napiszą kolejną opowieść / o marzeniach pragnieniach ambicjach / o tym jak znów / próbowałam zmienić świat”… Pomocna może być również historia o większych i mniejszych bohaterach, a nawet zapachy historii. Pojedyncze wiersze Aleksandry Spalińskiej ukazały się wcześniej w pokonkursowych tomikach oraz w zbiorku Jesteśmy 2010. Piórem markowianek (Wydawnictwo Książkowe IBiS, 2010). Aleksandra Spalińska jest bowiem laureatką VI i VII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego ,,Rytmy nieskończoności” ( I nagroda 2013 r. i wyróżnienie w 2011 r.) oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec ,,Czerwona Róża dla Niej” – wyróżnienie (2011 r.).

 

Wieczorki taneczne 50+. Każda sobota od 17:00

Dla Państwa imprezę poprowadzi zespół AVO (dawny Kresz) z nową wokalistką, uczestniczką 2 edycji The Voice of Poland Karoliną Jarzyńską

Wstęp 15 zł oraz 10 zł (dla słuchaczy Bródnowskiego Uniwersytetu III Wieku)

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.