XIV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Maj 6th, 2016 Wpisane w Ostatnie wpisy
XIV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

7 maja, sobota, godz. 10-18.00
8 maja, niedziela, godz. 10.30-18.00
Wstęp wolny!
XIV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora to ważne wydarzenie, które prezentuje artystyczne programy aktywnych Seniorów z całej Polski warszawskiej publiczności i jurorom. Nie zabraknie śpiewu chóralnego, a także repertuaru rozrywkowego. Przywołamy zapomniane melodie regionalne, ludowe oraz zaprezentujemy dawkę dobrego humoru. Obok przedstawicieli z wielkomiejskich ośrodków kultury zobaczymy seniorów z małych odległych miasteczek, a czasami i wsi. Po raz pierwszy usłyszymy chór Uścisk Dłoni z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brześciu na Białorusi.
Różne są motywacje do występów na zaciszańskiej scenie. Seniorzy odnajdują tutaj swój świat potrzeb, marzeń i ambicji, są bardzo emocjonalnie zaangażowani – mówi Joanna Rawik. Nowi wykonawcy pragną wystąpić w stolicy przed profesjonalnym jury, inni, którzy występują po raz kolejny chcą sprawdzić, czy udało im się dokonać znaczących zmian w repertuarze, a przede wszystkim czy podniósł się poziom ich występów.
Prof. Krzysztof Kusiel-Moroz podkreśla, że jury zawsze marzy o wykonaniach wrażliwych, ukazujących dbałość o szczegóły tekstu, o piękno brzmienia ludzkiego głosu i jego współgranie z instrumentami. Piękno pozwalające przekazać słuchaczowi nie tylko dźwięk, ale i zawarte w nim emocje.
Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora jest organizowany po raz czternasty przez Dom Kultury Zacisze. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, prestiżowy i widowiskowy. Cieszy się ogromną popularnością publiczności i uznaniem wśród seniorów z całej Polski i zagranicy.
W skład jury wchodzą wybitne osoby ze świata muzyki: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – przewodniczącym, Joanna Rawik, prof. zw. dr hab. Waldemar Górski, którzy szczególnie zwracają uwagę na wysoki poziom muzyczny wykonawców, emisję głosu, brzmienie zespołu jako całości, ogólny wyraz artystyczny, wartość literacką tekstów, a także jakość prezentacji scenicznej.
Dodajmy, że w Festiwalu biorą udział  tylko amatorskie (osoby śpiewające hobbystycznie, niezawodowo) chóry, kabarety i zespoły seniora działające przy domach kultury, klubach osiedlowych, klubach seniora, parafiach, itp.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.