Wyprawa do Łazienek Królewskich

Listopad 25th, 2010 Wpisane w Ostatnie wpisy

Dnia 18 listopada br odbyła się kolejna wycieczka z cyklu „Spacerkiem po Warszawie”, tym razem do Łazienek Królewskich. Zwiedziliśmy cztery muzea.

  1. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
  2. Powozownia
  3. Muzeum Wychodźctwa Polskiego
  4. Muzeum – Pałac na Wodzie (na wyspie)

W pierwszym muzeum oglądaliśmy ciekawe zbiory „Fauny Polskiej” jak jelenie,łosie,wilki, niedźwiedzie i inne a w dziale „Ptaki”- to orzeł, głuszec, drop, żurawie, ptaki wodne i wiele innych gatunków. „Faunę Afrykańską” reprezentowały antylopy, lwy, krokodyle, bawoły. Wszędzie widać było porozkładaną broń mysliwską i wspaniałe trofea.

W Powozowni zobaczyliśmy karety, kocze, karoce, landy oraz ozdobne sanie na zimę. Muzeum Wychodźctwa Polskiego udostępniło do zwiedzania piękną reprezentacyjną salę, w której widniały obrazy wybitnych Polaków zasłużonych za granicami Polski.

Ostatnim zwiedzanym obiektem był Pałac na Wodzie. Przypomniano historię Pałacu i całego Parku. Jest to perełka architektoniczna i wyposażenia wnętrz z epoki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W Sali Jadalnej odbywały sie słynne „obiady czwartkowe”. Chwilami wydawało się, ze za moment pojawi się sam król. Uczestnicy byli zachwyceni tą piękną, dobrze prowadzona wycieczką. Do tego na wszystkie wejścia mieliśmy wstęp wolny.
Oprowadzał Pietruszczyński Ireneusz

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.