Wycieczka „Szlakiem Tatarskim”

Maj 21st, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

W dniu 20 maja pojechaliśmy na piękną wycieczkę „Szlakiem Tatarskim i nie tylko”.
Pierwszy przystanek był w Choroszczy. Tam zwiedziliśmy letnią rezydencję Branickich – piękny mały pałacyk będący muzeum wnętrz pałacowych. Potem pojechaliśmy do Supraśla. W Supraślu zwiedziliśmy Muzeum Ikon znajdujące się na terenie Klasztoru Prawosławnego. Sale muzealne urządzone zostały na wzór cel klasztornych, a podczas zwiedzania towarzyszyły nam śpiewy chóru cerkiewnego. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o technice pisania ikon, a także o sposobie przedstawiania na nich świętych.

image001

image002

image003

image004

image005

image006

image007

image008

image009

image010

image011
Ostatnim etapem zwiedzania był zabytkowy meczet w Kruszynianach. Malutki drewniany, pomalowany na zielono budyneczek zrobił na nas niezapomniane wrażenie. Pogłębił to wrażenie tatarski przewodnik, który z humorem opowiadał o historii, zwyczajach i obrzędach Tatarów zamieszkujących ziemie polskie od XVII wieku.
Podczas całej drogi Pani Irenka Motylińska przekazywała nam bardzo dużo ciekawych informacji o miejscach, do których zmierzaliśmy a także o mijanych miejscowościach. Mimo pochmurnej pogody humory były słoneczne, a wycieczka bardzo udana.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.