Wycieczka Nieborów, Arkadia, Sromów 9 X

Październik 12th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

W dniu 09.10.2014r. wyjechaliśmy na wspaniałą wycieczkę najpierw do Nieborowa aby zwiedzić piękny park przy Pałacu Radziwiłłów.

image001

kliknij

Naszą wycieczkę prowadziła przewodniczka pani Irena Motylińska przedstawiając nam znane i nieznane dzieje mijanych miast i miejscowości. Natomiast nasz autokar prowadził nie byle kto bo pracownik Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie z ulicy Majdańskiej pan Krzysztof, którego wraz z autokarem oddał do naszej dyspozycji
Komendant Ośrodka. W naszej wycieczce towarzyszyli nam i bawili się z nami przedstawiciele Urzędu Dzielnicy pani Karolina i pan Krzysztof. Pani Irena wprowadziła nas na teren Pałacu w Nieborowie i bardzo ciekawie opowiedziała o historii i dziejach pałacu. Następnie przeszliśmy do parku pałacowego, gdzie pani Irena bardzo obrazowo opowiedziała nam o balach i spotkaniach w parku za czasów Radziwiłłów nad kanałem pełnym pływających gondoli,oraz alei lipowej. Na terenie parku znajduje się pierwszy platan zasadzony w Polsce w roku 1770. Następnie pojechaliśmy do ogrodów Arkadii, gdzie pani Irena oprowadziła barwnie opowiadając o zabytkach, które niestety coraz bardziej niszczeją, oraz o znakomitościach, które odwiedzały ogród w przeszłości. Zaczęliśmy od Świątyni Diany ze wspaniałym zbiorem rzeźb, sarkofagów i pięknym plafonem, a następnie Dom Arcykapłana, Dom Margrabiego z łukiem gotyckim, akwedukt na Skierniewce i domek gotycki z jaskinią Sybilli. Następnie udaliśmy się do Sromowa, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Łowickie państwa Brzozowskich a na polu za muzeum bawiliśmy się przy ognisku gdzie przy pieczeniu kiełbasek i pogawędkach mile spędziliśmy czas. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną i około godziny 19 byliśmy w domu. Pozdrawiam Jurek Niewęgłowski.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.