Współpraca z seniorami z Bułgarii

Listopad 10th, 2012 Wpisane w Ostatnie wpisy

8 listopada 2012 odwiedził lokal Zarządu Oddziału Targówek inż. Piotr Branekov z Bułgarii w celu kontynuacji współpracy między seniorami z Polski i Bułgarii w ramach EUROPEJSKIEGO ROKU OBYWATELSKIEJ AKTYWNOŚCI 2013. Piotr Branekov żyje i mieszka w Bułgarii, w Sofii , w dużej dzielnicy Mladost (Młodość); jest aktywnym członkiem Bułgarskiego stowarzyszenia Emerytów a także osobnego Związku Inwalidów i Rencistów .Jego działalność jest skierowana na przybliżenie kultury oraz bieżących problemów naszych krajów Odbyły się rozmowy z przewodniczącym inż. Remigiuszem Sikorą. Planowane sa wspólne działania.
Dwa dni wcześniej, w Czytelni Naukowej nr 1 przy ul. św. Wincentego 85 prelekcję na temat ceremonii pogrzebowych w różnych krajach, w różnych religiach wygłosiła pani Elżbieta Branekov. Przedstawiła ciekawe  eksponaty z własnych zbiorów.


W końcu prelekcji pan Branekov, jako prawdziwy Bułgar przekazał smutną wiadomości, że tego dnia w wieku 98 lat zmarł bułgarski Patriarcha Cerkwi Prawosławnej Maxim I Bułgarski.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.