Wincenty 2019. Wielkie święto uliczne na Bródnie

lipiec 4th, 2019 Wpisane w Ostatnie wpisy

Wincenty 2019. Wielkie święto uliczne na Bródnie
Wspólne posiłki, koncerty, garażówka i mnóstwo atrakcji dla dzieci –
7 lipca

Organizatorem święta jest urząd dzielnicy oraz ruch sąsiedzki przyjaciół i mieszkańców dzielnicy Targówek TeBeZeT wraz ze wspólnotami lokali niemieszkalnych znajdującymi się przy ul. Św. Wincentego.
Wspólne śniadanie, przystrajanie ulicy i garażówka

  • Zaczniemy od wspólnego śniadania, które przygotujemy razem w ogródku restauracji Ręczna Robota, potem garażówka i piknik sąsiedzki z mnóstwem atrakcji dla dzieci, dorosłych i koncertami, a wieczorem zrobimy hałas na bębnach przy płomieniach palącego się ognia w Folwarku Bródno. Jak już wszystkie dzieci pójdą spać, planujemy też imprezę w Gospodzie Polskiej. Tam podsumujemy cały dzień pracy. Na każdy z punktów będzie się składało wiele atrakcji – zapowiada przewodniczący rady dzielnicy Krzysztof Miszewski.

Wspomniane śniadanie przy ul. Św. Wincentego 99 rozpocznie się już o 9. Od godziny 11 trwać będzie wspólne dekorowanie ulicy na piknik sąsiedzki, który rozpocznie się po południu. O 14 rozpocznie się wymiana garażowa, inaczej mówiąc – pchli targ. Wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają do zgłaszania się mailowo na adres wyprzedazgarazowa@onet.pl do 6 lipca. Wstęp na pchli targ jest wolny od opłat.
Piknik sąsiedzki po południu

O godz. 15, w okolicach budowy metra Kondratowicza nastąpi oficjalne otwarcie pikniku sąsiedzkiego. Wystąpi kapela z Targówka i Michał Jabłoński. Zorganizowane zostaną też animacje dla dzieci, czyli: zabawa „Indianie i kowboje”, trampolina, dmuchańce, wspólne robienie amuletów, warsztaty robienia z gliny, indiańskie warkoczyki, sporty dzikiego zachodu, gry wielkoformatowe, skręcanie baloników, malowanie buziek. Odbędą się liczne warsztaty taneczne, artystyczne, a popcorn, wata cukrowa i gofry będą w prezencie.

O 19 Folwark Bródno zaprasza na „Bębny rozpalone”, czyli wspólne muzykowanie i biesiadowanie z zespołem Pan i Pani Drums. A dla wytrwałych mieszkańców spotkanie od 22 w Gospodzie Polskiej przy Folwarku Bródno (ul. Św. Wincentego 92).

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.