Wiadomości z Zespołu Medialnego

Wrzesień 5th, 2020 Wpisane w Ostatnie wpisy

3 września br. o godz. 12 w biurze Zarządu Oddziału Targówek przy ulicy Łojewskiej 22, przy zachowaniu ostrożności sanitarnej odbyło się zebranie zespołu medialnego.
Omawiano sprawy:

 1. Codzienna obsługa strony internetowej Zarządu Oddziału
  fotografia, teksty, informacje
 2. Gazetka Nasz Głos
  fotografia, teksty, ciekawostki dzielnicowe, lokalne – do przygotowania w tym roku numer październikowy oraz o podwójnej objętości, jubileuszowy nr 100 gazetki.
  3 Prezentacja twórczości seniorów – zaproszenie do wspólnego tworzenia filmu o życiu seniorów, dzielnicy, itp…
 3. Rejestracja zdarzeń kulturalnych, patriotycznych, poezja i proza, prowadzenie archiwum i sekretarzowania
  5 . inne wnioski –

Obecni: Witold Harasim, Bożena Ołdak, Daniela Lech, Leokadia Krzęczko,Krystyna Kułak oraz Mieczysław Zakrzewski.

Pierwszy zabrał głos Przewodniczący Zarządu Oddziału Witold Harasim:

 1. Zwrócił uwagę na zachowanie ostrożności sanitarnej w warunkach pandemii, maseczki, sprawdzanie temperatury, przewietrzenia lokalu, odległości miedzy sobą , itp…
 2. W teatrze RAMPA wystawiany jest spektakl z udziałem naszych członków
 3. Zbliża się termin wydania 100 numeru gazetki Nasz Głos. Ma być wydany świąteczno-noworoczny numer w podwójnej objętości. Przewodniczący zaapelował do kół aby włączyły się w przygotowanie materiałów
 4. Zbieramy materiały o postępach budowy II linii metra
 5. Koło z Marek nie ma lokalu. Smutek w kole bo się teraz nie spotyka
 6. Zbieramy doświadczenia z okresu pandemii.

M. Zakrzewski przybliżył oczekiwania zespołu. Materiałami mogą być aforyzmy, zdjęcia ciekawych miejsc w okolicy koła, ilustracje ( foto, rysunki, foto malarstwa, ze zdarzeń wraz z informacją o charakterze spotkania, itp…)Mogą też być nagrania foniczne. Mamy stronę internetową, gdzie nagranie może się ukazać albo też jako podkład muzyczny do zbiorczego filmu o Targówku, na który złożą się przesłane materiały. Ma to znaczenie historyczne jak np. Kanałki na Targówku przygotowane wiele lat temu przez śp. Jurka Niewęgłowskiego czy prezentacja Danusi Ziębińskiej i Marka Z z 2012 r. Chcemy zbierać informacje o bohaterach naszych ulic. Moga być przesłane internetowo. Ważna jest historia działalności koła.
Nasi seniorzy biorą udział w wielu zdarzeniach kulturalnych, patriotycznych, zajmują się twórczością poetycką, muzyczną, uczestniczą w zajęciach sportowych, robótek ręcznych i innych. Każda informacja o życiu seniorów jest dla nas ważna. Niech Jubileusz stanie się wspólnym dziełem środowiska emeryckiego.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.