Teatr RAMPA zaprasza

wrzesień 12th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Teatr RAMPA zaprasza

Teatr Rampa zaprasza w październiku na 4 spektakle:
3.10.2014 godz.19,30 „ART-SZTUKA” cena biletu 20,-zł – zgłoszenia łącznie z pieniążkami na bilet w dniu 18.09.2014 w siedzibie zarządu
10.10.2014 godz.19,30 „ Sonata Kreutzerowska” cena biletu 20,-zł – zgłoszenia łącznie z pieniążkami na bilet w dniu 2.10.2014 w siedzibie zarządu
11.10.2014 godz.19,00 „Mistrz i Małgorzata” cena biletu 30,-zł – zgłoszenia łącznie z pieniążkami na bilet w dniu 2.10.2014 w siedzibie zarządu
16.10.2014 godz. 19,30 „Perły kabaretu Mariana Hemara” cena biletu 30,-zł – zgłoszenia łącznie z pieniążkami na bilet w dniu 2.10.2014 w siedzibie zarządu

 
„ART- SZTUKA” – komedia Yasminy Rezy
Serge kolekcjoner – amator kupuje dosyć dyskusyjne i w dodatku bardzo drogie dzieło sztuki. Jest dumny ze swojego wyboru, którego nie konsultuje ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi – Marcem i Yvanem. Dlatego też dzieło, które miało uszczęśliwić swojego właściciela, staje się przysłowiową „kością niezgody” między trzema kumplami. Przez ponad godzinę jesteśmy świadkami typowo męskiej dyskusji, która od niezaprzeczalnych faktów prowadzi nas do przezabawnych, niekoniecznie logicznych wniosków. Okazuje się bowiem, że kobieca chęć kontrolowania mężczyzn jest niczym w porównaniu z męską „przyjacielską lustracją”, w której odbijają się niespełnione ambicje, potrzeba uznania i przewodzenia w „stadzie”. A trzech przywódców w trzyosobowym stadzie oznacza tylko jedno: będzie ostro ale przede wszystkim śmiesznie!
A trzech przywódców w trzyosobowym stadzie oznacza tylko jedno: będzie ostro ale przede wszystkim śmiesznie!
Na ten spektakl Panie obowiązkowo zapraszają Panów!
Czas trwania spektaklu 75 minut bez przerwy.
„SONATA KREUTZEROWSKA”
Zapraszamy do obejrzenia arcydzieła klasyki światowej. – Lew Tołstoj „Sonata kreutzerowska” na Scenie Kameralnej Teatru Rampa! Tragikomedia. Pełne ironii studium zazdrości. Główny bohater zwierza się z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa i licznego potomstwa. Chcąc wynagrodzić żonie trudy pożycia, zgadza się na jej wspólne muzykowanie w domu z zawodowym skrzypkiem. Dochodzi nawet –również w naszym spektaklu -do wykonania słynnej „Sonaty kreutzerowskiej” Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Kobieta nie kryje satysfakcji, co wywołuje wybuch zazdrości męża i jest zapowiedzią katastrofy.
Autor „Anny Kareniny” stawia odwieczne pytania o szanse na idealny związek mężczyzny i kobiety. Dlaczego pięknie jest tylko na początku każdej historii?
Tragikomiczne dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają tołstojowskie dylematy każdemu z nas. Urokliwa scenografia i piękne kostiumy stanowią kontrastową oprawę tradycyjnego sporu.

„MISTRZ i MAŁGORZATA”
Młody duchem i ciałem Michał Konarski – autor adaptacji i reżyserii proponuje dość osobistą interpretację arcydzieła Bułhakowa. Niczego jednak nam nie narzuca, a raczej dzieli się tym, co go w powieści, którą analizował przez wiele lat, urzekło i zahipnotyzowało. Efekt to ciekawie skondensowana fabuła i bogactwo symbolicznych scen, pozostających do interpretacji Widza.

Nowatorska inscenizacja „Mistrza i Małgorzaty” początkowo nie przypadła do gustu bardziej rygorystycznym krytykom a bardzo pozytywnie została odebrana przez młodych widzów, którzy dali temu wyraz w mediach społecznościowych.
Często pisali, że po obejrzeniu naszej interpretacji postanowili sięgnąć po dzieło osobiście, a ci którzy już znali „Mistrza i Małgorzatę”, przyznali, jak wiele groteskowych scen i symbolicznych znaczeń uszło ich uwadze i po spektaklu wracają do lektury. Wielu starszych widzów przyznało, iż zręcznie wplecione w spektakl piosenki Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych „Wołga, Wołga” i „Świat się śmieje” znakomicie uwydatniły liczne absurdy Rosji lat30-tych.

Wkrótce także w rankingu miesięcznika Teatr „Najlepsi w sezonie 2011/2012” wyróżniono adaptację „Mistrza i  Małgorzaty” autorstwa Michała Konarskiego.

Zachęcamy Państwa do oceny czy jego inscenizacja czyni dzieło Bułhakowa bardziej przystępnym, czy jest bliska Państwa wyobrażeniom o znanych z powieści postaciach i wątkach.
Spektakl trwa 2h 30 min z przerwą.
„PERŁY KABARETU MARIANA HEMARA”
Jedyne w Warszawie przedstawienie z piosenkami najznakomitszego kabareciarza przedwojennej stolicy. Hemar był jej legendą i marką samą w sobie. W spektaklu usłyszymy teksty jego autorstwa tworzone dla słynnych kabaretów „Qui pro Quo” ,„Banda” i „Cyrulik Warszawski” oraz kilkanaście ponadczasowych piosenek z ok. 3000 przez niego napisanych.
Hemar wierzył głęboko, że „nie ma w poezji bliższych krewnych niż wzruszenie i humor”. Janusz Szydłowski, oczarowany twórczością Hemara reżyser i autor scenariusza, postanowił wraz z aktorami Teatru Rampa wskrzesić szlachetną formę kabaretową, emanującą elegancją, stylem a jednocześnie rewiową barwnością.
Spektakl trwa 1h 40 min bez przerwy.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.