Teatr Rampa zaprasza 14.01.2014

styczeń 11th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Teatr Rampa zaprasza 14.01.2014 o godz.19:00 na przedstawienie pt”.Pod Akacjami”

„POD AKACJAMI” to odnaleziona wśród rękopisów Jarosława Iwaszkiewicza sztuka teatralna, opublikowana dopiero po śmierci autora. Akcja dramatu rozgrywa się wiosną 1944 roku w znanej wówczas kawiarence „Pod Akacjami” w Podkowie Leśnej pod Warszawą.

Młody chłopak, Józio przyjeżdża do tej podwarszawskiej miejscowości, by w imieniu państwa podziemnego wykonać wyrok na Brauschu utrudniającemu działania AK. Wraz z nim ma zginąć narzeczona Brauscha – Flora, która nie jest obojętna Józiowi. Staje on przed trudnym wyborem moralnym – czy obowiązek wobec Ojczyzny ma przedłożyć nad osobistą przyjaźń i miłość? W rozstrzygnięciu tego dylematu towarzyszy mu ksiądz Węgrzyn, miejscowy autorytet moralny, gotów ratować młodych przed złem, jakim jest zabijanie nawet w warunkach okupacji hitlerowskiej.

Inscenizacja Teatru Rampa to trzymająca w napięciu historia młodych ludzi działającychw podziemiu. To opowieść o dylematach związanych z rozkazem wykonania wyroku śmierci na rówieśniku zdrajcy. Dramat Iwaszkiewicza nasycony został w mistrzowski sposób wątkami anielskimi i demonicznymi obrazującymi wewnętrzną walkę, jaką każdy człowiek musi niekiedy stoczyć z samym sobą. „Pod Akacjami” to prawdziwe odkrycie repertuarowe!
Cena za bilet to 20 złotych na hasło:”Związek Emerytów z Turmonckiej”

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.