Świt zaprasza – ATRAKCYJNY POZNA PANIĄ.

Wrzesień 14th, 2016 Wpisane w Ostatnie wpisy

Dzień dobry,

Pragniemy serdecznie zaprosić na jedyną w Polsce próbę generalną spektaklu, w gwiazdorskiej obsadzie: ATRAKCYJNY POZNA PANIĄ.

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń “stara panna” czy “stary kawaler”. Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie “samotnych z wyboru”.

“Atrakcyjny pozna panią” nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską,  historią o Stasiu – starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy  anons i  kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda  Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.

W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh – Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan “do szklanki” . Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka – młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce.  Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama…

I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

 

OBSADA, wymiennie:

panie: Klaudia Halejcio/Adriana Kalska, Olga Borys, Elżebieta Jarosik/Małgorzata Potocka

panowie: Sylwester Maciejewski, Mikołaj Roznerski, Tomasz Sapryk/Lech Dyblik

Reżyseria: Marek Rębacz

Produkcja: Marek Rębacz

Sztuka powstała w 2000 roku, była prawdziwym hitem teatru komediowego, stając się pierwowzorem filmu pod tym samym tytułem.

Bilety:

PARTER:

50 zł – rząd: I-VI

45 z – rząd: VII-XVII

BALKON:

40 zł

BILETY GRUPOWE: rezerwacja: 22 811 01 05 wew. 116

—-

Pozdrawiam,

 

Magdalena Grudziecka

Kierownik Działu Programowego ds. imprez

Domu Kultury „Świt”

 

Dom Kultury „ŚWIT”  w Dzielnicy Targówek m.st.Warszawy

03-371 Warszawa

Ul. Wysockiego 11

Tel. 22 811 01 05 wew. 107

e-mail: mgrudziecka@dkswit.com.pl

www.dkswit.com.pl

 

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.