Świadome życie z cukrzycą – wykłady dla seniorów

Listopad 22nd, 2015 Wpisane w Ostatnie wpisy

”Świadome życie z cukrzycą,,

dnia 17.11.2015r.o godzinie 16.00 w przychodni przy ul. Pobożańskiej 6 odbyło się comiesięczne spotkanie prowadzone przez Panią dr Joannę Wardaszko, lekarz diabetolog specjalista II stopnia chorób wewnętrznych.
Temat spotkania ”POCHP i zespół bezdechu nocnego u chorych z cukrzycą”.
Chorzy na cukrzycę to pacjenci wymagający szczególnej uwagi lekarza z powodu schorzeń towarzyszących;:[POCHP] (przewlekła obturacyjna choroba płuc).Utrudniony przepływ powietrza do płuc. Dotyczy oskrzeli, inwalidztwo oddechowe. Spirometria to najważniejsze badanie u chorych na POCHP. Pozwala na ocenę czynności płuc, jest niezbędne dla rozpoznania POCHP, oceny stopnia oraz tempa progresji choroby.
”Zespół bezdechu sennego”.[chrapanie] Zaburzenia oddychania podczas snu to jedna z chorób które mogą towarzyszyć POCHP. Najczęstrza z nich to obturacyjny bezdech senny. Do jego rozpoznania konieczne jest badanie snu.
Leczeniu cukrzycy,[POCHP] ,,Przewlekła obturacyjna choroba płuc i ,,Zespół bezdechu sennego’ ‚objawy te są bardziej nasilone, jeśli chory nie przestrzega  zaleceń dietetycznych, ćwiczeń oddechowych

Wykład był bardzo ciekawy i pouczający. Pani doktor bardzo chętnie odpowiadała na zadawane przez słuchaczy pytania .Otrzymaliśmy ulotki ,,Kaloryczność wybranych produktów i potraw”  Czas potrzebny do spalenia kalorii”.

Zapraszamy serdecznie!!! Przychodzę i bardzo polecam!!! B.C.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.