Subiektywne przemyślenia nowicjuszki

styczeń 23rd, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Stało się, kochani, jestem emerytką. Długo, bo prawie przez dwa lata od zakończenia pracy zawodowej, nie zdawałam sobie z tego sprawy. Być może dlatego, że nie jestem babcią i absolutnie nie mam poczucia, że czas upływa i mnie też nie oszczędza. Przez te dwa lata korzystałam z wolności, realizowałam swoje pasje i marzenia o dalekich podróżach. Bardzo nie chciałam być uznawana za emerytkę, bo w sercu czułam się młoda   i pełna energii, a spokojne życie emeryta nie pociągało mnie.

W grudniu ubiegłego roku podjęłam decyzję – nie można być tak samolubnym, aby spełniać tylko swoje ambicje! Trzeba zacząć pracować dla innych! Zainteresowałam się działalnością Koła Nr 11. I co odkryłam? Ciekawych ludzi, pełnych fantazji, talentów, pragnień, ludzi młodych, bo nieważny jest kalendarz i metryka – ważne, aby mieć pasje, pomysł na siebie i chęć działania na rzecz innych. Kiedy z ramienia Koła zostałam oddelegowana do pracy w Komisji Medialnej Oddziału Rejonowego Warszawa Targówek, miałam trochę obaw, jak zostanę przyjęta, czy przydadzą się moje umiejętności, czy podołam, czy… czy…?

I znów spotykam ludzi ambitnych, pasjonatów przejętych swoimi rolami, planami na przyszłość, wizjami. Na razie wielu rzeczy nie wiem, nie znam naszych społeczników, nie znam realiów nie zawsze wdzięcznej pracy dla innych. Wiem już jednak, że przyjęto mnie serdecznie, z otwartymi ramionami, a ja chcę uczestniczyć w działaniach moich nowych kolegów i mogę im pomóc, wykorzystując swoje kwalifikacje zawodowe.

Dlatego, drogie koleżanki i koledzy emeryci, chcę się wam przedstawić. Nazywam się Elżbieta Woińska i będę współredagować nasze pismo wraz z Markiem Zakrzewskim. Mam nadzieję, że dostarczycie nam materiałów z działalności waszych Kół, podzielicie się waszymi troskami i radościami, abyśmy wspólnie mogli wpływać na naszą przyszłość, bo przecież przed nami jeszcze szmat czasu do przeżycia. Z życzeniami zdrowia i radości z dnia codziennego, bo przecież zgodnie ze słowami piosenki: „wesołe jest życie staruszka…”

Elżbieta

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.