RAMPA zaprasza dziś i jutro

Listopad 17th, 2015 Wpisane w Ostatnie wpisy

SONATA KREUTZEROWSKA wg Lwa Tołstoja
arcydzieło klasyki światowej w intrygującej formie

17 i 18 listopada godz. 19.30
„Sonata kreutzerowska” na Scenie Kameralnej Teatru Rampa to intrygujący spektakl na podstawie opowieści Lwa Tołstoja zaadaptowane na scenę przez reżysera Grzegorza Mrówczyńskiego. Adaptacja przybrała formę tragikomedii i pełnego ironii studium zazdrości i niebezpiecznej bliskości miłości i nienawiści. Główny bohater zwierza się nam z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa i licznego potomstwa. Opowiada o tym jak, chcąc zapewnić żonie odrobinę rozrywki  zgadza się na jej wspólne muzykowanie w domu z zawodowym skrzypkiem. Zwieńczeniem spotkań ma być wykonanie słynnej „Sonaty kreutzerowskiej” Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Zazdrosny mąż podejrzewa, że w tych spotkaniach nie chodzi tylko o muzykę.
Nieskrywana, nagła fascynacja żony nowym nauczycielem wywołuje w mężu gwałtowny wybuch zazdrości i jest zapowiedzią nieuchronnej katastrofy.
Autor „Anny Kareniny” stawia odwieczne pytania o szansę na idealny związek mężczyzny i kobiety, ukazując jednocześnie absurdy zazdrości.
Ciekawe dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają Widzom tołstojowskie dylematy, zaś symboliczna scenografia i piękne kostiumy podkreślają kontrastową oprawę dla burzliwych sytuacji scenicznych.
występują JOANNA GÓRNIAK, ANDRZEJ NIEMIRSKI, ROBERT KOWALSKI
tłumaczenie, adaptacja, reżyseria GRZEGORZ MRÓWCZYŃSKI
scenografia JERZY RUDZKI

Serdecznie zapraszamy!

Dla Państwa bilety w cenie 10 PLN

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.