Propozycje DK ZACISZE

Maj 20th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Propozycje DK ZACISZE
Klub Męski: Wieczór ukraiński

20 maja, wtorek, godz. 18.00

Zapraszamy na wieczór ukraiński w ramach cyklu Ambasady z wizytą w Domu Kultury „Zacisze”. Wśród gości: Przedstawiciele Ambasady Ukrainy; Oksana i Viktor Reka z Ukrainy  – śpiew: hymnu Ukrainy i inne utwory; Olga Popowycz, historyk, analityka polityczny – słowo wstępne; Stanisław Gabriel Cichocki, urodzony we Lwowie, dziennikarz, filmowiec dokumentalista – refleksje osobiste; Piotr Kościński, dziennikarz, analityk d/s międzynarodowych – projekcja filmu „Przez czerwoną granicę”; Zofia Kujawska-Kollo, hungarystka: Polityka rządu Viktora Orbána wobec mniejszości węgierskiej na Ukrainie oraz Oliwia Płażewska-Sieradzka, przedstawicielka Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy (TPU) zaprezentuje projekt DZIECI  MAJDANU. CEL AKCJI.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2232

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

17-22 maja

Ksiądz Janusz Grygier mieszka w małej Mostówce pod Warszawą, gdzie jest proboszczem, a żelazna droga nie dochodzi. Miłość do kolejek była wcześniej niż kapłańskie powołanie. Zaczęła się od parowozu na baterie i dwóch wagoników, które ks. Janusz w dzieciństwie dostał pod choinkę. I tak już zostało przez 40 lata. A wraz z pasją rosła liczba pudełek z częściami pociągów, trakcji i elementów potrzebnych do budowy makiet. Dzisiaj trudno je wszystkie zliczyć. Bo kolej jest pretekstem do opowiedzenia zdarzeń, sytuacji, historii i tego, co w życiu kolejarskim jest codziennością.

W tej chwili kolejowe satyry księdza Grygiera biją rekordy popularności! Wszystko powstaje w miniaturowej skali 1:87. Ks. Janusz ma jeszcze jedno marzenie: zbudować ręczną drezynę. Tym razem w skali 1:1.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2231

Podstawy tkactwa artystycznego

24 maja, sobota, godz. 10.00

Jedno z najstarszych rzemiosł świata – tkactwo artystyczne. Jak wygląda ta technika? Na warsztatach przekażemy ABC. Punktem wyjścia będzie naciąganie osnowy na ramę, uzyskanie przesmyku oraz przygotowanie projektu technicznego. Finałem warsztatów będzie wykonanie gobelinu wg własnego projektu.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2183

6. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”

25 maja, niedziela, godz. 12.00, Park Bródnowski

Zapraszamy do udziału w święcie artystycznym dzieci i młodzieży. Park Bródnowski zamieniamy w artystyczną przestrzeń. Pojawi się całe miasteczko atrakcji dla dzieci: będą zabawy i warsztaty plastyczne, manualne, edukacyjne, gry i zabawy zręcznościowe oraz mnóstwo dobrej zabawy. Animatorzy i nauczyciele z placówek edukacyjnych i kulturalnych naszej dzielnicy mają cały wachlarz ciekawych pomysłów i wspólnie z Wami twórczo spędzą czas. Zrobicie własnoręcznie niepowtarzalne prezenty dla swoich Mam.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2178

Spektakl dla dzieci: Biała Sukienka, czyli 3 dni z Powstania Warszawskiego

29 maja, czwartek, godz. 17.45

Teatr Pinokio z DK Zacisze zaprasza publiczność na premierę przedstawienia „Biała sukienka”. Akcja toczy się na podwórku kamienicy przy ul. Przeskok w dniach 19-21 sierpnia 1944 r. Ta część Śródmieścia jest wolna. Losy bohaterów i scenki sytuacyjne pokazują życie zwykłych ludzi w czasie, gdy tuż obok trwa walka o wolność.

http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2234

 

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.