Podsumowanie konkursu poetyckiego „Świat jest piękny”

październik 13th, 2021 Wpisane w Ostatnie wpisy

Z wielką przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu poetyckiego zorganizowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Bródno” oraz Urząd Dzielnicy Targówek.

Jury w składzie: Zofia Baryczka i Czesław Lewandowski (Komisja Kulturalno-Oświatowa i Pomocy Społecznej SMB), Nina Dobrowolska (Klub Seniora „Podgrodzie”), Hanna Sobótka (Urząd Dzielnicy Targówek) oraz Monika Kwiatkowska (Nasze Bródno) na spotkaniu w dniu 20 września wyłoniło laureatów konkursu.
Szanowni Państwo, czytanie poezji jest rzeczą przyjemną, wzbogacającą wewnętrznie, wzruszającą, ale jej ocenianie to już rzecz niezmiernie trudna. Tym bardziej się cieszę, że udało nam się sprawnie i bez kontrowersji wyłonić laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wiersze ocenialiśmy według czterech kryteriów: wrażenie ogólne, walory artystyczne, łatwość przekazu i przekaz wynikający z treści. Oceniając nie znaliśmy personaliów autorów.
Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. O kolejności nagród decydowały minimalne różnice punktowe.
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział. Zachęcamy do tworzenia poezji i dzielenia się nią z czytelnikami. I oczywiście liczymy na wasz udział w konkursie w przyszłym roku.

I miejsce – Danuta Ziębińska
II miejsce – Ewa Heidbuchel
II miejsce – Andrzej Wróblewski
Wyróżnienie – Julia Magielewska
Wyróżnienie – Maria Romanowska-Zadrożna
Wyróżnienie – Anna Caban

Nagroda specjalna przedstawicieli Komisji Kulturalno-Oświatowej i Pomocy Społecznej – Agnieszka Kowalczyk

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.