Plastycy informują:

Marzec 29th, 2010 Wpisane w Kulturalne, Społeczne, Z kół
  •     Koło Plastyków działa od 15 stycznia 2010 r. Cieszymy się z lokum, jakie mamy. Już widać prace naszych Emerytów. Pierwsza pokazówka była w Klubie „Lira” na spotkaniu Wielkanocnym Zarządu O/R Targówek. Dokuczała nam trochę zima i zimno było w pomieszczeniu, ale nie daliśmy się grypie. Obecnie malują w Kółku Danusia Odyniec (Koło 5), Stasio Zdziarski (Koło 5), Gutowska Basia (Koło 2), Joanna Jaroszewicz (Koło 5) oraz Halinka Trybenek (Koło 4), która pomogła to Kółko zorganizowac. Pan Prezes Remigiusz Sikora zafundował pierwsze materiały do malowania. Obecnie finansujemy się sami z naszych kiepskich emerytur. Naszym powiedzeniem jest: „Nie palę, nie piję, ale wydaję na swoje hobby”.
        Zapraszamy! Dołączcie do nas Artyści plastycy, Ci co piszecie wiersze, Ci co robicie piękne rzeczy (rękodzieła), Ci co muzykujecie. Każdy znajdzie u nas miejsce. Nasz adres: ul. Turmoncka 17, II klatka, domofon Nr 200. Poniedziałki i piątki od godz. 10:00.
  •             W dniu 12.03.2010 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” wspólnie z Klubem „Junona” zorganizowała X Wernisaż Artystów Amatorów naszej dzielnicy. Udział w tym wernisażu wzięli również nasi artyści Związku Emerytów: Halinka Trybenek – malarstwo olejne, Danusia Odyniec – malarstwo olejne i haft krzyżykowy, Stasio Zdziarski – malarstwo olejne oraz akwarela – Basia Gutowska i Joanna Jaroszewicz. W tym roku poziom prac był wysoki, ąz wierzyc się nie chce, że mamy tylu artystów na dzielnicy. Otwarcie wernisażu, nastrój, wszystko to stwarzało swoiste przeżycie. Pani Witke omawiała dorobek artystyczny każdego z osobna. Były dyplomy i upominki. Dziękujemy Społdzielni Mieszkaniowej oraz Klubowi „Junona” za tak wspaniały wernisaż i prosimy o jeszcze.
     
                                          Halina Trybenek
     

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.