Piknik w Ogrodzie Saskim w Warszawie

Wrzesień 28th, 2011 Wpisane w Ostatnie wpisy

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych 2011

Święto osób starszych pod nazwą Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zostało ustanowione na dzień 1 października przez ONZ w 1990 roku.

JARMARK KREATYWNOŚCI – piknik w Ogrodzie Saskim w Warszawie. 2 październik 2011 godz.10-15

W programie między innymi:

  •  występy sceniczne,
  •  stanowiska organizacji i instytucji proseniorskich,
  •  gry i konkursy z nagrodami prowadzone przez animatorów,
  •  stanowiska z możliwością nieodpłatnych badań oraz konsultacji specjalistów.

 

Na scenie zobaczymy m.in.: zespół Miraż z DK Rakowiec, Artystyczną Grupę Amatorsko-Teatralną „AGAT”, Krąg „Bajkowa Sowa” z DK Rakowiec i „Barwy jesieni” z Raszyna – laureatów tegorocznego Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora oraz Wojciecha Dąbrowskiego – dyrektora Festiwalu Retro. Wystąpią też dzieci i młodzież z zespołów „Fasolinki” i „Justins”, a bielańscy seniorzy zaproszą do tańców etnicznych w kręgu i tańców na siedząco.

Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą organizacji, które działają z seniorami i na rzecz seniorów zarówno w obszarze aktywizacji ruchowej, jak i edukacji i promocji zdrowia, wspierania samotnych osób starszych, promocji wolontariatu 50+, a także reprezentujące środowiska kobiece oraz emeryckie.

Uczestnicy imprezy znajdą tego dnia w Ogrodzie Saskim również stanowiska, gdzie seniorzy (i nie tylko) będą mogli nieodpłatnie zbadać słuch, poziom cukru we krwi, BMI i zmierzyć ciśnienie. Będzie można od razu omówić ich wyniki i uzyskać nieodpłatną konsultację.

Przedstawiciele Urzędu Miasta zachęcać będą warszawiaków do konsultowania (wpisywania swoich uwag) do Programu „Warszawa przyjazna seniorom”.

Wydarzenia odbywają się pod Honorowym Patronatem Rzecznik Praw Obywatelskich i Prezydent m.st. Warszawy.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.