Odsłonięcie grupy rzeźbiarskiej „Zinaxin i Dolacin” Magdaleny Abakanowicz w Parku Rzeźby na terenie Parku Bródnowskiego 6 09 2020 r.

Wrzesień 7th, 2020 Wpisane w Ostatnie wpisy

6 września 2020 r. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Marty Magdaleny Abakanowicz-Kosmowskiej i Jana Kosmowskiego oraz Miasto Stołeczne Warszawa i Urzędu Dzielnicy Targówek dokonało odsłonięcie grupy rzeźbiarskiej „Zinaxin i Dolacin” Magdaleny Abakanowicz w Parku Rzeźby na terenie Parku Bródnowskiego.
Grupa rzeźb „Zinaxin i Dolacin” wskazuje zarówno na dramatyczną niemożność pogodzenia obu elementów, jak również brak możliwości ich rozłączenia. Praca Abakanowicz, która do marca 2021 roku ma przebywać w Parku Rzeźby na Bródnie, wpisuje się w aktualne dyskusje zmierzające do przeformułowania sposobów myślenia o relacji człowieka ze światem przyrody oraz wypowiada się na uniwersalne pytania o indywidualność w tłumie, jednostkę w masie innych jednostek.
Czasowa ekspozycja prac Magdaleny Abakanowicz w Parku Rzeźby jest elementem obchodów przypadającej w 2020 roku 90 rocznicy urodzin artystki.

kliknij

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.