O wyborach słów kilka

Listopad 7th, 2010 Wpisane w Ostatnie wpisy

O wyborach – Danuta Sikora
Wybory do władz a szczególnie samorządowe to czas kiedy my emeryci – seniorzy i osoby niepełnosprawne mamy możliwość zadecydowania o naszej władzy lokalnej!.  Przez kilka nastepnych lat pewnie takiej okazji nie będziemy mieli
Dlatego myślę – a wiele osób na pewno się ze mną zgodzi – że w wyborach samorządowych mamy wybrać ludzi znających dobrze problemy Dzielnicy Targówek. Chcemy ludzi, którzy żyją i działają na naszym terenie, dzielą razem z nami problemy mieszkańców. Chcą być nam pomocni.
Bardzo bym sobie życzyła, aby troska o mieszkańców nie polegała tylko na krasomówstwie, popisywaniu słowami i chwaleniu się, ale na konkretnych działaniach, np.
Komunikacja jest nieustannie zmieniana – linie, trasy i numery autobusów ? (po co nam ten bałagan),
Są już przychodnie zdrowia, ale w dalszym ciągu pacjent czuje się intruzem. Nawet po receptę na leki czeka się tydzień, nie mówiąc już o dostaniu się do lekarza. Mamy wspaniały Park a w nim wiele imprez. Niestety o tym co dzieje się w naszym Ratuszu czy imprezach w Parku można dowiedzieć się najczęściej tylko w Urzędzie Dzielnicy. Za mało jest miejsc ogłoszeniowych!!!
Często ludzie starsi są odsyłani po informację do internetu / kompletny odlot od rzeczywistosci – przypis redakcji/, choć w swojej pracy zawodowej nie mieli z nim do czynienia a  ci, którzy mieli do niego dostęp to obecnie jako emeryt lub rencista tego urządzenia nie posiadają i co oni mają zrobić.
Kuriozalną sprawą  naszej Dzielnicy jest jej wyeliminowanie komunikacyjne z Miasta Stołecznego Warszawy? Nie wiem co robili dotychczasowi Radni Dzielnicy, chyba nikt nie wie!!!!! Że doprowadzili do takiego stanu. Dostać się na drugą stronę Wisły, czy nawet na Grochów, Białołękę to rozpacz! Myślę, że radnych powinniśmy wybierać pośród ludzi nam znanych z działania, Mieszkańców  Bródna – Targówka – Zacisza, którym możemy zaufać.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.