Nadciśnienie tętnicze -Poborzańska 6

Styczeń 13th, 2016 Wpisane w Ostatnie wpisy

Nadciśnienie tętnicze.
W ramach comiesięcznych ciekawych wykładów o zdrowiu mających miejsce w przychodni na ul. Poborzańskiej 6 w Warszawie  odbył się 15.12.2015r. wykład o nadciśnieniu tętniczym obejmującym szeroki aspekt zagadnień zdrowotnych z tym związanych. W trakcie wykładu można zadawać pytania zarówno dotyczące tematyki wykładu jak też zagadnień związanych z własnym zdrowiem.
Omawiane nadciśnienie tętnicze powiązane było z wieloma aspektami zdrowia takimi jak niedokrwienne i krwotoczne wylewy do mózgu, ataki serca i zagadnienia symptomów jego wczesnego rozpoznawania. Podkreślono, że nadciśnienie szkodliwie wpływa także na serce i narządy wewnętrzne człowieka.
Omówiono też znaczenie szkodliwości otyłości brzusznej i wynikającego z niej otłuszczenia narządów wewnętrznych takich jak nerki czy wątroba. Generuje to początki cukrzycy, której w aspekcie stanu przed cukrzycowego można uniknąć pozbywając się zbędnych kilogramów.
Problem jest na tyle poważny, że dotyczy on 32% społeczeństwa, a procent ten jest znacząco większy dla osób w wieku 50+.
W trakcie wykładu rozdano dużą ilość ulotek powiązanych z wykładem.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.