Nabór do nowego projektu „Akademia Tańca dla Seniorów”

lipiec 31st, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Nabór do nowego projektu „Akademia Tańca dla Seniorów”
Lubisz ruch, taniec i teatr? Jesteś seniorem chętnym do twórczych działań? Fundacja Scena Współczesna zaprasza właśnie Ciebie na projekt taneczny w Akademii Tańca dla Seniorów w Warszawie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

warszawa.ngo.pl na Facebooku

autor(ka): Małgorzata Kozłowska
2014-07-30, 16.00

Ideą zajęć jest odkrywanie w sobie energii kobiecej i męskiej poprzez ruch, w tym samym czasie nabieranie zdrowego dystansu do siebie i innych. Ruch i taniec to droga, przez którą można wzmocnić swoje siły witalne i wzbudzić wewnętrzne piękno drzemiące w każdym z nas. Ponadto taniec poprawia elastyczność ciała, balans, równowagę, koordynację ruchową, poprawia samoocenę, pomaga wyrażać emocje poprzez ruch. Niektórzy uważają, że najważniejszymi potrzebami człowieka oprócz potrzeb fizjologicznych są: ruch, odprężenie, ekspresja i tworzenie. Zaspokojenie tych potrzeb można właśnie znaleźć na tych warsztatach.

Projekt „Akademia Tańca dla Seniorów” jest działaniem ruchowo-tanecznym skupiającym się na relacjach międzyludzkich, którego głównym założeniem jest rozwój alfabetu ruchowego ciała i odkrywanie w sobie nowych możliwości rozwoju.

Na warsztaty składać się będą:

gimnastyka rozwojowa z elementami tańca
zadania improwizacyjne, polegające na swobodnym, ale jednocześnie twórczym wykorzystaniu naturalnych predyspozycji ciała. Uczestnicy warsztatów pracować będą nad poszukiwaniem swobody ruchu, otwartością na swoje ciało oraz na drugiego człowieka. Jednym z elementów zajęć będzie budowanie świadomości ciała poprzez zadania ruchowe.
wykłady poświęcone tematyce tańca (filmy, zdjęcia, prezentacje, opowieści o znanych twórcach, choreografach, tancerzach)
Twoje doświadczenie w tańcu, zdolności artystyczne czy ograniczenia fizyczne nie będą miały znaczenia, ponieważ chodzi o to byś odnalazł siebie prawdziwego. Będzie to bezpieczne miejsce gdzie będziesz miał szansę wyrazić to, kim naprawdę jesteś. Po prostu być „tu i teraz”.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Start projektu: 15.09.2014 roku

Zakończenie projektu: 15.10.2014 roku

Spotkania: poniedziałki i środy 10:00-11:30

Miejsce spotkań: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101 (Warszawa Śródmieście)

Instruktor: Magdalena Radłowska

ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU PRZYJMUJEMY DO 8 września.

Wszystkie informacje i zapisy:

Tel. 780 555 280

e-mail: ttzawirowania@gmail.com

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.