Mobilne Biuro europosła Rafała Trzaskowskiego na Targówku!

maj 25th, 2013 Wpisane w Ostatnie wpisy

Od 23 maja w Parku Bródnowskim na Targówku działać będzie Mobilne Biuro europosła Rafała Trzaskowskiego. Od czwartku do niedzieli wszyscy zainteresowani będą mogli nie tylko z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu biura poselskiego, ale także wziąć udział w organizowanych spotkaniach, skorzystać z porad prawnych oraz czytelni europejskiej lub po prostu spotkać się i porozmawiać ze swoim przedstawicielem w Parlamencie Europejskim. Z myślą o rodzicach, w ramach Mobilnego Biura będzie zorganizowany ogródek dla dzieci.
Mobilne Biuro, które pojawi się na ulicach Warszawy już po raz drugi, to inicjatywa europosła Rafała Trzaskowskiego, której głównym celem jest nie tylko uświadomienie Warszawiakom jak duży wpływ na ich życie ma Unia Europejska, ale także pokazanie im jaki wpływ mają oni, jako obywatele Europy, na Unię. Pomysł wejścia z biurem poselskim w przestrzeń publiczną pojawił się z chęci bezpośredniego kontaktu z wyborcami, wysłuchania ich poglądów, zrozumienia potrzeb oraz oczekiwań, ale też opowiedzenia o roli i działalności europosła.
– Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z wyborcami i z chęcią słucham ich poglądów i opinii. Jestem przekonany, że takie rozmowy bardzo pomagają w pracy poselskiej. Zależy mi również na tym, żeby Warszawiacy pamiętali, że mają wpływ na to, co dzieje się w Unii Europejskiej i że moją rolą, jako europosła, jest między innymi to, aby reprezentować ich interesy w Parlamencie Europejskim. Dlatego też gorąco zachęcam wszystkich do odwiedzenia mojego biura – mówi Rafał Trzaskowski.
W ramach inicjatywy organizowane będą liczne spotkania i, w tym m.in. o dostępności stron internetowych, ochronie danych osobowych, czy też przyszłej perspektywie budżetowej. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z bezpłatnych porad prawnych oraz czytelni europejskiej. Rodzice, którzy będą chcieli wziąć udział w spotkaniach lub porozmawiać z europosłem, będą mogli zostawić dzieci po opieką w specjalnie stworzonym kąciku zabaw, w którym na najmłodszych będą czekały różne atrakcje: malowanie buziek, bazgroszyty oraz liczne gry i zabawy sportowe. W godzinach przedpołudniowych organizowane będą również lekcje europejskie dla uczniów.
Mobilne Biuro będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych od czwartku do piątku w godzinach 13.00-19.00 oraz w weekend od 10.00 do 19.00 i pozostanie na Targówku do 26 maja.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.