Kurs komputerowy dla Seniorów – Czytelnia Naukowa

Wrzesień 15th, 2011 Wpisane w Ostatnie wpisy

W dniach 05-08.09.2011 w Czytelni Naukowej Nr I odbyło się szkolenie komputerowe dla członków Kół Oddziału Rejonowego, Warszawa Targówek Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Turmonckiej 10. Zajęcia odbywały się w 4 grupach sześcioosobowych.
Codziennie, przez cztery dni w wymiarze czasowym jednej godziny zegarowej uczestnicy zapoznawali się z podstawową obsługą komputera oraz praktycznymi umiejętnościami pomocnymi w codziennej komunikacji zarówno prywatnej jak i np. urzędowej.

W programie ujęte zostały tematy dotyczące budowy komputera, formatowania, zapisywania  tekstu w edytorze tekstu MS Word, wklejania obrazków do treści, a także zakładania poczty elektronicznej, wysyłania korespondencji i obierania wiadomości, załączania dodatkowych informacji w postaci plików czy listu.

Po zakończeniu intensywnego kursu komputerowego większość Seniorów chętnie podjęła kontynuację nauki tytułem utrwalania na indywidualnych (bezpłatnych) zajęciach – konsultacjach, które w CNI są już prowadzone od 2010 roku. 

 

 

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.