Kolejna wycieczka Koła nr 15 – Zamość

Październik 3rd, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

20 września 2014 Koło Nr 15 zorganizowało piękną, ale, niestety krótką, wycieczkę na malownicze i mało znane Roztocze, w której uczestniczyli również chętni z innych kół.

image001

 

image002

image003

image004

Zaczęliśmy od zwiedzania Zamościa. Bajecznie kolorowe kamieniczki i rynek z barokowym Ratuszem robią wrażenie miasteczka z bajki.
Zwiedziliśmy również Muzeum Zamojskie, w którym przedstawiona jest historia miasta od chwili założenia w XVI wieku aż po czasy współczesne, a także historia Rodu Zamojskich – założycieli miasta.
Zawiodła nas pogoda -zaczęło intensywnie padać, więc zwiedziliśmy jeszcze Katedrę Zamojską i ruszyliśmy w dalszą drogę.
Następnym przystankiem był Zwierzyniec. Obejrzeliśmy XVIII-wieczny Kościół na Wodzie z obrazami i ornamentami malowanymi na suchym tynku, a także XIX-wieczny, nadal działający Browar.
Kolejnym przystankiem na naszej trasie była Zagroda Guciów. Niezwykłe miejsce stworzone z pasji jednego człowieka. Pan Jachymek, właściciel i jednocześnie kustosz Muzeum Etnograficznego fantastycznie opowiadał o historii starych chat, zabudowań gospodarczych i zgromadzonych w nich starych sprzętów i narzędzi.
Na zakończenie naszej wyprawy wstąpiliśmy do Krasnobrodu aby obejrzeć XVII-wieczny kościół ufundowany przez Królową Marysieńkę Sobieską.

To był, niestety, ostatni przystanek na naszej trasie. Jedyne co nam pozostało, to podziwianie przez okno autokaru przepięknych widoków malowniczego Roztocza. No i oczywiście pozostaną nam piękne wspomnienia.G.O.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.