Kino ŚWIT zaprasza

Wrzesień 21st, 2012 Wpisane w Ostatnie wpisy

Kino ŚWIT zaprasza:

KINO ŚWIT ZAPRASZA NA „KINO ZŁOTEGO WIEKU”
W każdy poniedziałek i środę o 13:45 zapraszamy na jeden z naszych najpopularniejszych cykli – „Kino Złotego Wieku”. Mamy najtańsze bilety w Warszawie: 8 zł!
W naszym założeniu jest to kino przeznaczone dla seniorów, którzy z racji wieku lub sytuacji materialnej nie mogą często uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Dogodna godzina seansu pozwala wrócić wcześnie do domu, a konkurencyjna cena biletu umożliwia „bycie na bieżąco” z najnowszą kinematografią polską i światową.  Ale „Kino Złotego wieku” otwarte jest dla wszystkich kinomanów!
W nowym sezonie zapraszamy m.in. na seanse w ramach Przeglądu Kina Słowackiego, najnowszy film Woody`ego Allena „Zakochani w Rzymie”, komedię z wielką Meryl Streep  – „Dwoje do poprawki” oraz długo wyczekiwaną premierę epopei historycznej „Bitwę  pod Wiedniem”!
01.10.2012  godz. 13:45
Przegląd Kina Słowackiego
TRUP MUSI UMRZEĆ

Reżyseria: Jozef Paštéka
Obsada: Peter Marcin, Miro Noga i in.
Produkcja: Słowacja
Gatunek: komedia
Czas trwania: 96 min.

Humor, trochę erotyki i zwłoki. Życie dwóch pracowników uniwersytetu przypomina czarną komedię. Są to: szef i oportunista Alexander Pažicky (), oraz jego szwagier – profesor Krištof Mitrovsky (). Jego poetyckie ambicje i ideały nie idą w parze z jego żądzami, co przejawia się szczególnie w życiu seksualnym.
Bilety: 8 zł!

03.10.2012  godz. 13:45
Przegląd Kina Słowackiego
LÓVE

Reżyseria: Jakub Kroner
Obsada: Michal Nemtuda, Kristína Svarinská, Jakub Gogál
Produkcja: Słowacja
Gatunek: melodramat
Czas trwania: 90 min.

Maťo mieszka wraz ze swym przyjacielem Tomášem w blokowisku, w stolicy Słowacji, żyjąc z kradzieży samochodów. Kiedy w życiu Maťa pojawia się studentka Veronika, ten zakochuje się w niej. Nie chcąc jej stracić, nie mówi dziewczynie prawdy o swoim życiu. Doprowadza to do dramatycznych wydarzeń.
Bilety: 8 zł!

08,10,15  i 17.10.2012 godz. 13:45
ZAKOCHANI W RZYMIE
Reżyseria: Woody Allen
Obsada: Ellen Page, Jesse Eisenberg, Woody Allen, Penelope Cruz, Alec Baldwin, Roberto Benigni
Produkcja: Hiszpania, USA, Włochy
Gatunek: komedia
Czas trwania: 102 min.
Po największym kasowym i prestiżowym sukcesie od ponad dekady za sprawą oscarowej komedii „O północy w Paryżu” i bezprecedensowej, milionowej frekwencji w polskich kinach w 2011 roku na swoich ostatnich dwóch filmach, Woody Allen przedstawia najnowsze dzieło, tym razem nakręcone we Włoszech i nawiązujące do renesansowego arcydzieła Giovanniego Boccaccia „Dekameron”.
Bilety: 8 zł!

22,24, 29 i 31.10.2012 godz. 13:45
DWOJE DO POPRAWKI

Reżyseria: David Frankel
Obsada: Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carell
Produkcja: USA
Gatunek: komedia/ romans/ dramat
Czas trwania: 100 min.

Po wielu latach małżeństwa Maeve chce na nowo podsycić atmosferę uczuć w swoim małżeństwie. Bohaterka dowiaduje się, że w Great Hope Springs przebywa specjalista zajmujący się relacjami partnerskimi, Bernie Feld. Maeve postanawia nakłonić swojego sceptycznie nastawionego męża, Arnolda do tego by wyruszył wraz z nią na intensywną terapię małżeńsko-seksualną. Wyprawa ma pomóc małżonkom pozostać razem.
Bilety: 8 zł!

05 i 07.11.2012 godz. 13:45
BITWA POD WIEDNIEM

Reżyseria: Renzo Martinelli
Obsada: Jerzy Skolimowski, Enrico Lo Verso, Daniel Olbrychski, Alicja Bachleda-Curuś, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i in.
Produkcja: Polska/ Turcja/ Włochy
Gatunek: dramat historyczny
Czas trwania: 110 min.

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 12 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.
Bilety: 8 zł!

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.