Jubileusz X lecia O/R W- wa Targówek

październik 16th, 2009 Wpisane w Kulturalne, Zarząd O/R

 

 


To było święto!!! Wspaniała impreza!!! Co za cudowni ludzie! – Takimi słowami kwitowali Jubileusz X lecia powstania Oddziału Rejonowego PZERiI przygodni obserwatorzy, jacy pojawiali się w wejściu do sali konferencyjnej Ratusza, gdzie odbywały się uroczystości. Już pierwszy, pobieżny rzut oka na salę robił wrażenie. Wystawa prac ręcznych, malarstwa, fotografii, tablice ilustrujące pracę poszczególnych Kół a obok wystawione wiktuały już swym widokiem zapraszały do konsumpcji. Związkowcy napracowali się, ale było warto. Efekt wspaniały. Tę opinię potwierdzali kolejni mówcy z władz Miasta Warszawy, Dzielnic Targówka i Białołęki, Przewodniczącego Zarządu Okręgu Warszawa, Przewodniczącego Zarządu Rejonowego Woli i Bemowa, Spółdzielni Mieszkaniowych BRÓDNO i RSM PRAGA. Zasłużonym działaczom zostały wręczone stosowne wyróżnienia. Dla aktywu Zarządu Rejonowego Warszawa Targówek oraz jego Przewodniczącego  Zarząd Główny przyznał nagrody pieniężne. Wiele ciepłych słów skierowała do uczestników spotkania Przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI Pani Elżbieta Arciszewska. Poniżej zamieszczamy tekst Jej listu:

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Warszawa-Targówek

Szanowni Państwo

Proszą przyjąć bardzo serdeczne wyrazy podziękowania za zaproszenie do uczestniczenia w tak wielce doniosłej uroczystości jaką jest Jubileusz 10-lecia istnienia i działalności Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Warszawa – Targówek.

Zaproszenie to przyjęłam z uczuciem dużej satysfakcji. Możliwość uczestniczenia w tak ważnym zdarzeniu, jest dla mnie zaszczytem i jestem przekonana, że również bardzo owocnym doświadczeniem. Władze Naczelne Związku doskonale wiedzą jak bardzo bogaty bagaż doświadczeń z racji ogromu wydarzeń i problemów ale również satysfakcji i radości z osiągnięć i sukcesów a nade wszystko ciągłej wiary i nadziei na lepsze jutro – zawiera w sobie dziesięć lat historii organizacji związkowej. Dlatego z wielkim szacunkiem i uznaniem odnosimy się do działalności Waszego Oddziału. Jego 10-letnia trwałość jest niezbitym świadectwem wielkiej aktywności, trudu i wytężonej pracy jego działaczy. Tylko pozornie jesteście małą cząstką Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W rzeczywistości znaczenie Waszych osiągnięć i Waszego „ trwania” wykracza poza granice terytorium działania Oddziału. Jesteście bowiem niepodważalnym dowodem stałej żywotności całego naszego Związku, jego atrakcyjności i rangi na tle innych organizacji społecznych. Budujecie prestiż Związku nie tylko wobec miejscowych władz, ale także współtwórzcie go wobec władz ogólnokrajowych.

Szanowni Państwo

Do tych należnych podziękowań dołączam, z głębi serca płynące życzenia dalszych owocnych działań, poczucia satysfakcji z wykonywanych zadań, serdeczności i wdzięczności od tych dla których nie szczędzicie swych sił i pomysłowości, dowodów uznania i szacunku ze strony miejscowych władz oraz innych organizacji społecznych, wielu życzliwych współpracowników wspomagających Waszą działalność. Nade wszystko życzę wielu lat w zdrowiu i radości.

Z koleżeńskim pozdrowieniem

PRZEWODNICZĄCA

Elżbieta ARCISZEWSKA

Od władz Dzielnicy Targówek Zarząd PZERiI z Targówka otrzymał na ręce Przewodniczącego O/R inż. Remigiusza Sikory wraz z gratulacjami specjalny, unikalny medal. Duże wrażenie na gościach zrobiła prezentacja na ekranie historii powstawania Związku na Targówku oraz strony internetowej WWW.pzeri-targowek.pl. przygotowanych przez kol. M. Zakrzewskiego z zespołu medialnego.
Po części oficjalnej wystąpili artyści. Pierwszy na estradę wszedł chór KANTATA pod kierownictwem Izabeli Adamskiej z miejsca zdobywając serca słuchaczy. Potem w programie zapowiadana była niespodzianka organizowana przez Wydział Kultury Białołęka. I była. Konstancińska Orkiestra Estradowa RONDO pod kierownictwem Mieczysława Mroza oraz jej urocze solistki  podniosły temperaturę imprezy do wrzenia. Na sali rozpoczęły się spontanicznie aranżowane tańce, śpiewy.
Z pewnym niepokojem patrzyłem na przygotowujący się do występu chór SONORKI pod kierownictwem Jana Czerwińskiego – jak zostanie przyjęty po takiej zabawie? – Zwyciężył. Nasze dziewczyny wraz z męskimi dodatkami są wspaniałe. W zielonym gaju – śpiewała cała sala.
Z pełnym aplauzem spotkała się inscenizacja KARCZMY wg A. Mickiewicza przedstawiona przez seniorów z teatrzyku „Pora na Seniora” Zachwycał wdzięk, styl wykonawców oraz stroje. A potem smakołyki i rozmowy, rozmowy… rozmowy.
Do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu!!!

Marek Zakrzewski zespół medialny O/R Targówek 10. 10. 2009r

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.