Jeszcze o Festynie 29 maja

Czerwiec 6th, 2010 Wpisane w Społeczne, Twórczość, Zarząd O/R

Wielka fala na Wiśle i zagrożenie powodziowe ominęło nasze miasto. W sobotę 29.05.2010 r.mieszkańcy Targówka wzięli udział w festynie zorganizowanym przez SM BRÓDNO na terenie  rozległego Parku Bródnowskiego

Szeroka aleja pięknie ustrojona kolorowymi balonami, różnorodnymi kramami i stoiskami z przysmakami gastronomicznymi przyciągała wszystkich obecnych – od maluchów do seniorów. Po jednej stronie alei górowała monumentalna muszla koncertowa, gdzie występowały zespoły muzyczne i  taneczne dzieci, młodzieży i seniorów z różnych domów i ognisk kultury. Można było posłuchać instrumentalistów, podziwiać zespoły śpiewacze oraz zobaczyć piękne tańce latynoamerykańskie. Obok w namiocie chętni mogli zmierzyć ciśnienie krwi i oddać krew do badania na cukier. Odbył się pokaz sprawności fizycznej grupy karateków. Dla miłośników warcab i szachów przygotowana była „symultana szachowa”. W kilku namiotach zaprezentowano dorobek kulturalny osiedlowych klubów  takich jak: LIRA , PODGRODZIE, JOWISZ, JUNONA.
W jeszcze innych miejscach swoją działalność kulturalną i „cepeliowską” przedstawiali indywidualni twórcy pięknych rzeczy – z gipsu, szkła, rzeżby w drzewie, tkactwo oraz obrazy i szkice z natury. Tu również można było spotkać stoisko z naturalnymi produktami żywnościowymi. Odbył się pokaz pieczenia sękacza i jego degustacja.  Po drugiej stronie alei był „raj” dla dzieci – można było zdobywać gumową twierdzę, sprawdzić swoje umiejętności w zjeżdżaniu z gumowej wieży a nawet  dosiadać kucyków. Dużo szcęścia miała nasza fotoreporterka pani E.Słaba, która przed błękitnym namiotem wypatrzyła spotkanie – rozmowę towarzyską  honorowego gościa festynu – Z-cy Burmistrza Dzielnicy Targówek, Pana Sławomira Antonika z radnymi i mieszkańcami Targówka.
Pogoda sprzyjała do końca a więc wszyscy uczestnicy tego festynu bawili się do póznego wieczora. Impreza naprawdę udana.(esl)

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.