Informacje z Zarządu Oddziału

Marzec 18th, 2020 Wpisane w Ostatnie wpisy

Witam serdecznie


Koleżanki i Koledzy, po raz pierwszy od kiedy pełnię funkcję Przewodniczącego Zarządu Oddziału Rejonowego Warszawa Targówek PZERiI zwracam się do Was w sytuacji, której zapewne nikt z nas się nie spodziewał i która nie nastraja nas optymistycznie. Tym bardziej, że wczoraj ja i Koleżanka Wiceprzewodnicząca Bożena Ołdak uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych naszego przemiłego Kolegi Jurka Niewęgłowskiego. Od razu informuję, że dziś z Kolegą Wiceprzewodniczącym Markiem Zakrzewskim postanowiliśmy w najbliższym numerze Naszego Głosu (który będziemy dążyć do tego żeby wydać przed Świętami Wielkanocnymi) umieścić wspomnienie o Jurku Niewęgłowskim. A po, co daj Boże, szybkim odwołaniu epidemii postaramy się zorganizować spotkanie modlitewne przy grobie Jurka na Cmentarzu Bródzieńskim, kwatera 79C-4-23.
W tym smutnym nastroju osobistym informuję Was o tym, że dziś Prezydium O.R. w składzie: Bożena Ołdak, Daniela Lech i Witold Harasim i w obecności Koleżanki Reginy Rummel postanowiło co następuje: –

  • Biuro O.R. przy ul. Łojewskiej 22 będzie czynne tak jak dotychczas tzn. we wtorki i czwartki w godzinach od 11-tej do 14-tej. W biurze ,,urzędować’’ będą dwie osoby – każdego dnia Kol. Regina Rummel i we wtorki Kol. Bożena Ołdak, a w czwartki Witold Harasim (dopuszczalna jest wzajemna zamiana dni). Oczywiście – aż do odwołania – prosimy Koleżanki i Kolegów Przewodniczących kół, a także wszystkie Koleżanki i Kolegów członków PZERiI o kontaktowanie się z Prezydium (w tym osobiście z każdym z członków Prezydium i Kol. Reginą Rummel i Kol. Jadwigą Jaworowską) przede wszystkim poprzez środki łączności (telefon, e-mail, itp…).
    Funkcjonując jak napisałem wyżej, będziemy mogli obsłużyć nie tylko członków PZERiI w zakresie potrzeb wydawania legitymacji na ulgowe Przejazdy PKP, ale także poprzez środki łączności i ograniczone kontakty osobiste członków Prezydium zapewnić adekwatne do obecnej sytuacji w kraju i na świecie funkcjonowanie Oddziału Rejonowego.
    Zgodnie z pismem Pani Przewodniczącej Zarządu Głównego, zakładamy, że taka sytuacja potrwa co najmniej do końca kwietnia. W związku z tym w zależności od uwarunkowań dotyczących funkcjonowania poszczególnych kół sugeruję dostosowanie się do wszelkich obowiązujących zaleceń związanych z ochroną przed zarażeniem się ,,koronowirusem’’. W pojedynczych, koniecznych przypadkach nie wykluczam osobistego spotkania się ze mną lub z Koleżanką Bożeną Ołdak (po wcześniejszym umówieniu się) w naszym biurze. Ważne żeby zachować zalecane środki ostrożności, a jest to możliwe w naszym biurze, gdzie w pokoju (w którym ja ,,urzęduję’’ ) będą przebywać tylko dwie osoby w odpowiedniej odległości od siebie. Jestem świadom tego, że w sytuacji ,,pandemii’’ żadne ustalenie i żadna sytuacja może nie być idealna, ale wyrażam nadzieję, że to co postanowiliśmy zabezpieczy – do odwołania – optymalne funkcjonowanie O.R..
    Życzę Wam i Waszym bliskim zdrowia, a w szczególności, żeby nikt nie został zarażony.
    Witold Harasim

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.