Informacje z Koła nr 15

Lipiec 6th, 2012 Wpisane w Ostatnie wpisy

Koło nr.15 w m-cu czerwcu brało czynny udział w następujących imprezach: 

  • 1.06,2012r. Z okazji Dnia Dziecka braliśmy udział na Festynie zorganizowanym przez RSM Praga rozprowadzając napoje oraz czasopisma gratis.
  • 03.060.2012r, Koło nasze brało udział w Pikniku przy Kościele św. Barnaby rozprowadzając ciasta od Pana Krajewskiego sponsorowane na budowę w/w Kościoła.
  • 24.06.2012r. Rejs statkiem „ZEFIR” do Serocka. Płynąc Wisłą, naszą piękną rzeką  podziwiając wokół panoramę, nenufary, grąże, wędkarzy, których pozdrawialiśmy, gdyż było miło i radośnie. Płynęliśmy dalej kanałem Żerańskim przez śluzę następnie Zalewem Zegrzyńskim podziwiając masę kajaków, łódek, rowerów wodnych, motorówek,  istny szał ciał. Dopłynęliśmy do pięknego miasteczka SEROCKA, gdzie zwiedziliśmy pięknie ukwiecony rynek, (widać to na zdjęciach) kościół zabytkowy, ratusz. Na tym pięknym ryneczku, pod parasolami  zjedliśmy obiad i rozpoczęliśmy powrotną drogę tą samą trasą. Radośni i weseli wróciliśmy do domu. Muszę jeszcze dodać, że pogoda  nam dopisywała .
  •    30.06.2012r. Wyjazd integracyjno-wypoczynkowy do Loretto i Kamieńczyka . Loretto rozpoczynamy od zwiedzania Sanktuarium Maryjnego i wszystkich obiektów wokół. Następnie została odprawiona Msza Święta w intencji uczestników.  W Domu Pielgrzyma  raczyliśmy się tym, co kto chciał: herbata, kawa, lody. Żegnamy Loreto i jedziemy na obiad do Kamieńczyka. Tam wznosimy toasty dla obecnych solenizantek : Janiny, Danuty, Haliny. Wiwatowano, śpiewano życząc  solenizantkom dwieście lat i przy tej okazji zaserwowano przepyszne pierogi  – specjalność naszego koła wykonane przez P. Ostapiek i Kuc, za co dostały podziękowanie na piśmie. Po konsumpcji obiadu powędrowaliśmy wszyscy nad wodę, a był przepiękny dzień. Po drodze panie zrywały żywe kwiaty z łąk i wiły wianki, które następnie wrzucały do wody śpiewając „wiła wianki i wrzucała je do falującej wody, wiła wianki i wrzucała je do wody”. Rozśpiewane towarzystwo śpiewało dużo innych w tym temacie.  Wracamy na kolację gdzie na nas czekała kiełbaska i kaszanka z rożna oraz ciasta serwowane przez nasze solenizantki. Ciasta były tak pyszne że należało wręczyć podziękowania na piśmie. Oczywiście, znowu toasty śpiewy i zabawa, a o godz.19,00 powrót ze śpiewem na ustach do W-wy. Po drodze zaplanowaliśmy na 22,09,2012r  wyjazd  do Kozłówki i Lubartowa. Program będzie odrębnie podany. Zdjęcia dołączam -mogę się pochwalić że są filmy z w/w imprez. Pozdrawiam wraz z całym kołem T.Delegacz

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.