Informacja z Koła nr 9

Listopad 7th, 2020 Wpisane w Ostatnie wpisy

Tu „zawieszona” Dziewiątka

No i mamy listopad. Fajny miesiąc. Jest ciepło i chłodno, sucho i deszczowo, słonecznie i pochmurno, a poranne mgły potrafią towarzyszyć nam przez cały dzień.

Fajny miesiąc.

Tak, czymś się trzeba pocieszać , bo niechciany gość „koronawirus” wprosił się z krótką wizytą, a mieszka już z nami od przeszło pół roku. A namolny całkiem jak „pesel”. Ten też wlazł nieproszony i nie da się go pozbyć.

Przez tych nieproszonych gości wszyscy Seniorzy są poszkodowani. Skończyły się spotkania w Kołach, nie spotykamy się na imprezach towarzyskich i na wycieczkach.

Koło 9 również musiało zawiesić swoją działalność, ponieważ do odwołania zamknięty jest Osiedlowy Klub Pinokio, w którym gościnnie mieliśmy swoją siedzibę.

Ale to nie oznacza, że nie kontaktujemy się między sobą. Całe szczęście, że Pan Bell wynalazł telefon, a Pan Cooper telefon komórkowy, który, tak na marginesie, obchodzi w tym roku czterdzieste urodziny.

Poza tym musimy coś jeść, więc spotykamy się w sklepach i w drodze do nich, a piękna pogoda sprzyja krótkim spacerom w naszym Parku Wiecha.

Czyli życie jak co dzień. No może z drobnym wyjątkiem, że nie zawsze możemy się poznać. Obowiązkowe noszenie maseczek powoduje, że mamy zakryte pół twarzy, a po oczach nie zawsze wiadomo kto się kryje we wnętrzu ubrania.

Była wiosna, było lato, przyszła jesień, będzie zima. Więc cieszmy się tym co mamy, dbajmy o siebie i z nadzieja czekajmy na kolejną wiosnę. Już niedługo przyjdzie.

Fajny listopad 2020r.

Grażyna Okrasa

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.