Festiwal Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek.

Maj 23rd, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

W niedzielę, 25 maja zapraszamy mieszkańców Warszawy na plenerowy 6 już Festiwal Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek.

Park Bródnowski na kilka godzin zmieni się w artystyczną przestrzeń z występami scenicznymi ponad 900 dzieci i młodzieży z Targówka. Na pewno nie będą to sztampowe prezentacje. Jednymi z pierwszych będzie pokaz kowbojskiego tańca i brazylijskiej samby. Z godziny na godzinę atmosfera będzie gorętsza. Dzieci z zespołu Zombiaki zatańczą do utworów: Jamesa Arthura – Impossible i Dj’a Fresha – Dibby sound. Będzie też trochę klasyki – fragment baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” w plenerowej scenerii. Po raz pierwszy na scenie zobaczymy akrobacje i żonglerkę w wykonaniu Orzeszkowa Team do muzyki zapożyczonej z cyrku CIRQUE DU SOLEIL. Taniec ulicy zaprezentuje Formacja Fame z DK Zacisze, a Klub Boogie Woogie – Show boogie woogie z elementami rock n’ rolla lat 60-tych. Po raz pierwszy zobaczymy „Kazaczoka” w wersji remixowej dwóch utworów rosyjskiej muzyki ludowej. Hard rockowe utwory zagra zespół Waves. To w wielkim skrócie występy sceniczne. A to zaledwie część atrakcji.

W Parku wyrośnie też miasteczko namiotowe, gdzie placówki edukacyjne i kulturalne z Targówka zaprezentują cały wachlarz ciekawych pomysłów, w tym zabaw i warsztatów plastycznych, manualnych, edukacyjnych, gier i zabaw zręcznościowych. W ubiegłym roku gimnazjaliści zademonstrowali i zapraszali do tworzenia zapachowych mydełek, perfum i pomadek. Co pokażą Państwu w tym roku? Przekonamy się już 25 maja. Na pewno podpowiemy dzieciom, jak wykonać własnoręcznie niepowtarzalne prezenty dla swoich Mam.
W tym Dniu Domek Herbaciany po raz kolejny zaprasza na 2. Festiwal Ciast. Można upiec ciasto, zgłosić je do konkursu i posmakować ciast swoich sąsiadów. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” promuje edukację kulturalną Dzielnicy Targówek. Jest plenerowym przeglądem talentów. Dzieci i młodzież często po raz pierwszy mają szansę zaprezentować swoje umiejętności na profesjonalnej scenie.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.