Dom Kultury Zacisze zaprasza na koncert Motion Trio.

sierpień 18th, 2020 Wpisane w Ostatnie wpisy

Dom Kultury Zacisze zaprasza na koncert Motion Trio.
22 sierpnia 2020, sobota, godz. 20.30

Miejsce: boisko OSIR (ul. Blokowa 3) przy Domu Kultury Zacisze

Elektroniczna rezerwacja wejściówek: od 18 sierpnia 2020, godz. 19.00

Muzycy i ich dzieła stanowią ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym.

Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.
Porwali nimi krytyków i publiczność w 39 krajach świata.

W muzyce zespołu słychać wpływy wielu stylów muzycznych (od rocka przez jazz po muzykę poważną). Trio współpracowało z Krzysztofem Pendereckim, Henrykiem Mikołaj Góreckim, Bobbym McFerrinem, Wojciechem Kilarem, Krzesimirem Dębskim, Trilokiem Gurtu, Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko, Sinfoniettą Cracovią, Deutsches Filmorchester Babelsberg.

„Ci, którym akordeon wydawał się staromodny, a którzy byli obecni na koncercie Motion Trio, nie mieli innego wyjścia, jak zastanowić się nad swoim wcześniejszym osądem” – Liberation.

„Nigdy nie słyszeliście takiej gry na akordeonie” – All About Jazz.

„Trio gra po mistrzowsku przy pomocy sugestywnych brzmień” – Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Motion Trio:

Janusz Wojtarowicz

Paweł Baranek

Marcin Gałażyn.

Polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych.

Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul.

Niezwykle oryginalne brzmienie, Motion Trio zawdzięcza autorskim kompozycjom artystów tworzących zespół, w głównej mierze leadera – Janusza Wojtarowicza oraz Pawła Baranka i Marcina Gałażyna. Założony ponad dwadzieścia lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus. Udział w koncercie Motion Trio wzbudza emocje równe koncertom Paganiniego i Metalliki, tak silny i ekscytujący w brzmieniu jest ich dźwięk, co najważniejsze, przy zachowaniu czystości brzmienia akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na akordeonach, wyobraźni i talencie. W zdumienie wprawia słuchaczy niepowtarzalne, bardzo oryginalne brzmienie, łączące w sobie minimal music, jazz, rock, folk czyli „motion music” definiowane przez Janusza Wojtarowicza jako „muzyka, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”.

Trzynaście albumów wydanych do tej pory przez Motion Trio zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu sześciu krajach świata na wszystkich kontynentach.

Zespół gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.

Koncert z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygorów koronawirusowych realizowany w ramach projektu Koncerty Gwiazd i finansowany z Budżetu obywatelskiego 2020.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/motiontrio

Motion Trio i przedstawiciele Domu Kultury Zacisze chętnie wezmą udział w wywiadach, audycjach, programach. Zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiam

Marzena Szychułda

Promocja i PR

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.