Dom Kultury Zacisze zaprasza

luty 26th, 2016 Wpisane w Ostatnie wpisy
Dom Kultury Zacisze przystąpił do projektu Laboratorium Edukacji Kulturalnej opracowanego przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.

Program LEK ma na celu promowanie dobrych praktyk w obszarze edukacji kulturalnej. Czy to się uda? Zobaczymy już wkrótce.
Realizację projektu rozpoczęliśmy 22 lutego 2016. Skupiliśmy się głównie na autodiagnozie, nowych trendach w instytucjach kultury m.in. sieciowości, hybrydyzacji, spółdzielczości, googlizacji kultury, ekonomii umiaru, i próbie odniesienia ich do naszej rzeczywistości. Do współpracy wybraliśmy trenerkę Maję Brankę.
Kolejne spotkania odbędą się w marcu i kwietniu w DK Zacisze.
Zafundowane tzw. „prezydenckie” szkolenie daje dodatkowy element. Pozwala na spotkanie robocze pracowników kilku warszawskich domów kultury. Wymianę dobrych praktyk, refleksję porównawczą. Poprowadzeni przez świetnych szkoleniowców odkryjemy nasz ukryty, zapomniany, a może nie zauważony potencjał.
ZMIANA. Jak głęboka? …czy zmiana dla zmiany? W naszym przypadku to wielkie WZMOCNIENIE procesu zmian, w którym Dom Kultury ZACISZE uczestniczy od wielu lat. Taka wizja szkolenia nam w DK Zacisze bardzo odpowiada, mówi Bożenna Dydek, Dyrektor DK Zacisze.
 Laboratorium Edukacji Kulturalnej, to dwuletni systemowy program dla dzielnicowych domów kultury zainicjowany przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej. Celem niniejszego modułu szkoleniowego jest stworzenie warunków umożliwiających rozwój dzielnicowych domów kultury poprzez wdrożenie systemu warsztatów i spotkań skierowanych do ich pracowników i otoczenia. Program ten został opracowany w odniesieniu do oczekiwań współczesnego społeczeństwa, w odpowiedzi na potrzeby sformułowane przez środowisko dzielnicowych domów kultury w ramach warsztatów konsultacyjnych.
Zapraszamy do odwiedzenia nas w dniach 30 i 31 marca 2016 roku na drugim cyklu szkoleń poświęconych kierowaniu zespołem.
Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3070

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.