Dom Kultury Świt zaprasza

Maj 8th, 2017 Wpisane w Ostatnie wpisy

Dom Kultury Świt zaprasza

15.05.2017 r. godz.12.30 Koncert w wykonaniu: Justyna Grudzińska – kontrabas, Agnieszka Zick-Nieves – fortepian

Program: Chopin, Czajkowski, Debussy.

Wstęp wolny. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej.

Koncerty z charakterem: VOŁOSI (16.05.2017 r. godz.19.00)

VOŁOSI zadebiutowali w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. Stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu.

Bilety: 45 zł od I do X rzędu, 35 zł od XI do XVII rzędu oraz 30 zł na balkonie do nabycia w kasie biletowej lub na portalu biletyna.pl

Rezerwacje pod numerem 22 811 01 05 wew. 116

Rodzinny Poranek Teatralny

(14.05.2017 r. godz. 12.00) MAGICZNY MEDALION

Przedstawienie inspirowane opowiadaniem I.B. Singera „Rabi Leib i czarownica Kunegunda”

Magiczny Medalion jest opowieścią o wzajemnym przenikaniu się dobra i zła. Leib, młody żyd, za pomoc kupcom, skrzywdzonym przez złą czarownicę otrzymuje medalion. Jak się okaże, przedmiot posiada magiczne moce, które w połączeniu ze szlachetnością Leiba pokonują zło. Inicjatorem wszystkich zdarzeń jest sprytny Troll, który od początku do końca historii urzeczywistnia wcześniej obmyślany plan. Doprowadza do przemiany złej czarownicy Kunegundy w piękną dziewczynę. Jak to w bajkach bywa dobro i tym razem zwycięża. Inspiracją do powstania scenariusza były opowiadania I.B. Singera, które w czytelny sposób nasycone są elementami przenikania kultur. Celem spektaklu jest przybliżenie najmłodszym widzom wielokulturowości otaczającego nas świata.

Cena biletu 15 zł. Słuchacze Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci 10 zł.

Rezerwacje pod numerem telefonu: 22 811 01 05

WKRÓTCE:

Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy, 27 maja, Park Bródnowski

https://www.facebook.com/KorzenieEuropy/

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.