Dom Kultury ŚWIT zaprasza

Luty 22nd, 2016 Wpisane w Ostatnie wpisy
WYDARZENIA DLA DOROSŁYCH

FESTIWAL KABARETU HRABI – Tak, że o (26 lutego 2016 – piątek godz. 17:30 oraz 20:30
Dom Kultury Świt z największą przyjemnością zaprasza na Festiwal Kabaretu Hrabi! Można naćkać instrumentów muzycznych, scenografii, dymów i świateł, fajerwerkiem brzdęknąć, wąsy dokleić, kostiumy oszałamiające przytaszczyć, a mimo to widzów nie ogłuszyć. „Tak, że o” mami więc prostotą i skromnością. Mniej wydatków, więcej korzyści. A i kabaretowa tradycja w tej formie lepiej się uchowa. Kobieta koń… potrzebujemy do tego kobiety i konia. Ale po co tak zaraz szaleć? Niech to nic nie kosztuje! Do skeczu „Kobieta koń” wystarczy tylko kobieta. Tak, że o. „Tak, że o” to jednocześnie spotkanie z klasyką – czyli źródłem kabaretu. Rozśmieszanie tradycyjnymi środkami wyrazu, a także standardowymi tematami: egzamin, baba u lekarza, mąż i żona, upierdliwa sąsiadka, policjant, zboczeniec w krzakach, wieśniak w panterce, opowiadanie kawału, anegdoty… Konferansjer, jego postawa i wyprowadzony ze starannością gest – to wyraźne ozdobniki, ale również oddanie hołdu tradycji estradowej. Jednocześnie poddanie jej delikatnej kpinie. Klasyka nie omija też reakcji publiczności, ani na nasze szczęście – bisów.
Bilety w cenie: 60 zł – parter, 50 zł – balkon oraz 100 zł – karnet (limitowana ilość)
Rezerwacja biletów 22 811 01 05.
FESTIWAL KABARETU HRABI – Gdy powiesz: Tak (27 lutego 2016 – sobota godz. 17:30 oraz 20:30)
Dom Kultury Świt z najwiekszą przyjemnością zaprasza na Festiwal Kabaretu Hrabi! Gdy powiesz: „Nie” – ominie Cię widok zwleczonego i potarganego faceta na twojej kanapie. Ominie Cię jej wieczne narzekanie i zajęta w strategicznych chwilach łazienka. Przemyśl to! Jeszcze możesz rzucić welonem, krawatem… czym tam chcesz i gnać przed siebie ile sił. Ku wolności, ku pustce. Ale, gdy powiesz: „Tak” – otworzy się przed Tobą nowa przestrzeń. Ogromna i pełna przygód. Przecież tam jest fajnie, miło, ciepło… Ona będzie przy Tobie zawsze, gdy się obudzisz. Wstanie, kawy naparzy, jajecznicę na pomidorach zrobi. Mało? Przytuli się. Mało? Dziewczyno – on będzie zawsze zalegał w łóżku w czasie, gdy Ty w kuchni jajecznicę na pomidorach będziesz robić. Czy to nie szczęście właśnie? Podarujcie sobie tę chwilę nieuwagi i pobierajcie się. A nawet, jeśli się rozwód zdarzy, bo wiadomo, że człowiek w krzakach zagapić się może, to z rozwodu mogą być dwa śluby! Czyli zysk. Hrabi zajmuje stanowisko. Ślub – TAK.
Bilety w cenie: 60 zł – parter, 50 zł – balkon oraz 100 zł – karnet (limitowana ilość)
Rezerwacja biletów 22 811 01 05.
KINO ŚWIT
Czwartki za 5: 03.03.2016, godz. 19:00 – POKAZ FILMU: ARBITER UWAGI
Oficjalna selekcja 39.Festiwal Filmowy Gdynia:
Sekcja: „Inne spojrzenie”
Oficjalna selekcja 33.Koszaliński Festiwal Debiutów filmowych:
Sekcja: Młodzi i Film
scenariusz i reżyseria: Jakub Polakowski
występują: Piotr Żurawski, Paweł Koślik, Barbara Horawianka,
Katarzyna Maria Zielińska, Agata Wątróbska,Jacek Kwiecień, Natalia Sikora ,Krzysztof Plewako-Szczerbiński (Witek), Andrzej Konopka (Sułtan),Aleksandra Grzelak (Beata), Sławomira Łozińska (Ciotka „Kury”),Sebastian Stankiewicz (Człowiek O Kuli), Andrzej Makowiecki (Ordynator)
„Arbiter uwagi” to film wyprodukowany niezależnie, bez wsparcia środków publicznych, przez Damiana Kuligowskiego (kier. prod. montaż) i Jakuba Polakowskiego (reżseria, scenariusz). Wsparcia przy realizacji projektu udzielili koproducencji, pozostawiając przy tym całkowitą niezależność twórcom filmu. Film rezalizowany był etapami przez 6 miesięcy, od maja do października 2013 roku, w sumie 34 dni zdjęciowe. Lokacje filmu w 90% znajdowały się na terenie Warszawy, ale założeniem reżyserskim było unikanie miejsc charakterystycznych dla stolicy i dużych miast.
Zawsze interesowała mnie słabość ludzi uzależnionych, nie znających granicy, bez reszty pogrążających się w nałogu. Wszystko jedno jakim, bo czy to alkoholizm, narkotyki, czy hazard, to istnieje tu wspólny mianownik, potrzeba życia na więcej niż 100 procent. W filmie poruszam problem wyjścia z uzależnienia, czyli poszukiwania swojego miejsca w świecie na nowo. Ten temat omawiany był w kinie wiele razy, więc jest to historia uniwersalna. Chciałem pokazać desperację głównego bohatera, który na oślep szuka swojej własnej drogi. Człowieka uzależnionego, który nigdy nie był wolny i nie wie, jak prawdziwa wolność wygląda. Ma dosyć dotychczasowego życia, decyzję już podjął. Jest mocno zdeterminowany, aby zacząć żyć na nowo.
Bilety: 5 zł

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.